۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83650077
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف ۶۵ درصد برق ابرکوه در بخش کشاورزی

یزد - ایرنا - مدیر توزیع برق ابرکوه بابیان اینکه ۶۵ درصد برق شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود ،گفت: از مجموع ۶۶۹ حلقه چاه بخش زراعت و باغبانی، ۶۳۵ مورد آن و با ۷۰۱ انشعاب مرتبط به طرح‌های نوین آبیاری از انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند.

ابوالفضل اکرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشترکان از سه پست فوق توزیع با قدرت منصوبه ۹۰ مگاولت آمپر استفاده می کنند که در این زمینه زیرساخت های مناسبی برای تامین برق متقاضیان کشاورزی و صنعتی فراهم است.

وی با بیان اینکه کشاورزان نسبت به پرداخت بدهی خود به این اداره خوش حساب هستند، افزود: ۴۲۷ مشترک بخش صنعت نیز از دیگر استفاده کنندگان برق منطقه هستند.

برقرسانی ۱۰۰ درصد به روستاهای ابرکوه 

وی با اشاره به برقرسانی ۱۰۰ درصد به روستاهای منطقه، خاطرنشان کرد: رویکرد این مدیریت در اجرای طرح های توسعه ، اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق است و  امسال برای اجرای این طرح ها در مناطق شهری و روستایی ۴۰ میلیارد ریال بودجه هزینه شده است .

وی اظهار کرد: نتیجه صرف این میزان بودجه، کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش قابلیت اطمینان خطوط برقرسانی ، ارتقای پایداری شبکه ها و کاهش خاموشی هاست و همچنین شاهد کاهش ۲ درصد قطع برق و هشت درصد تلفات شبکه برق نسبت به سال قبل هستیم.

 روستاهای سبز

هم اکنون ۲۷ هرار نفر  از ۵۵ هزار نفر جمعیت شهرستان در ۳۴ روستا سکونت دارند و با توجه به برخورداری آنها از خدمات عمومی دولت تدبیر و امید و دسترسی روستاییان به آب سالم، مراکز بهداشتی، راه، برق و فضای مدرسه در کشور به عنوان روستاهای سبز شناخته شدند.    

این مسوول همچنین خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ میلیارد ریال هم صرف سرویس و نگهداری و مقاوم سازی شبکه های توزیع برق شهرستان شده است .

وی ادامه داد: با صرف این میزان بودجه ۱۴ هزارمتر شبکه فشار متوسط و پنج هزار متر شبکه فشار ضعیف ، ۲۰ دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی به قدرت هزار و ۱۰۰ کیلو ولت آمپر پست هوایی ایجاد و نصب شده است.

مدیر توزیع شبکه برق ابرکوه  بدهی مشترکان به این اداره را ۳۳ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در صورت پرداخت به موقع هزینه های برق مصرفی از سوی مردم ، این اداره قادر به تسریع در توسعه صنعت برق خواهد بود.

شهرستان ابرکوه ۲۷ هزار و ۵۰۰ مشترک برق خانگی ، تجاری ، کشاورزی و صنعتی دارد.

کاهش اراضی کشاورزی ابرکوه به ۱۵ هزار هکتار

اراضی قابل کشاورزی شهرستان ابرکوه  ۲۰ هزار هکتار است که به علت کم آبی و تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی ۱۵ هزار هکتار آن به کشت محصول کشاورزی اختصاص دارد که از این میزان هشت هزار هکتار به باغ‌های میوه و بقیه هم به محصول زراعی اختصاص دارد و ۳۵ درصد اشتغال وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و هشت هزار خانوار از این طریق امرار معاش می‌کنند.

۱۴۰ میلیون مترمکعب آب مورد نیاز حوزه کشاورزی ابرکوه به مدت ۱۰ ماه از ۶۶۹ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و ۱۳ رشته قنات استحصال می شود و با این میزان آب از ۱۵ هزار هکتارسطح زیرکشت، سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی تولید که بخشی از آن در بازار استان‌های همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس عرضه می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =