۱۷ طرح حوزه سلامت در چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۷ طرح در حوزه بهداشت و درمان استان با اختصاص اعتباری افزون بر ۸۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود.

مجید شیرانی روز دوشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی بروجن از مهمترین این طرح‌هاست که پس از ۱۰ سال تکمیل و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۳۹ هزارمترمربع آغاز شد.

شیرانی، مساحت زیربنای این طرح را ۱۷ هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: این بیمارستان با ظرفیت ۲۳۹ تختخواب بیمارستانی در ۶ طبقه و با هزینه اعتباری افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال تکمیل شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: همچنین برای خرید تجهیزات و لوازم پزشکی این بیمارستان که عملیات آن از خردادماه امسال آغاز شد، ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

شیرانی ادامه داد: مرکز خدمات جامع سلامت دورک قنبری در شهرستان اردل، مسکن متخصصین مجتمع رحمتیه شهرکرد، خانه پزشک چمن‌گلی شهرستان کوهرنگ و مرکز خدمات جامع سلامت دوراهان در شهرستان بروجن از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال است.

وی افزود: افتتاح مرکز جامع سلامت اردل، مرکز جامع سلامت دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ، مرکز جامع سلامت شهرک فجر لردگان، مرکز خدمات جامع سلامت نقنه و امام سجاد(ع) بروجن و ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان کیار از دیگر طرح‌هایی است که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

شیرانی تصریح کرد: تجهیز بخش دیالیز بیمارستان هاجر با صرف اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال، افتتاح بخش‌های ICU بیمارستان‌های کاشانی و مرکز آموزشی درمانی هاجر شهرکرد و بهره‌برداری از پایگاه سلامت چلیچه در شهرستان فارسان از دیگر طرح‌های حوزه سلامت در دهه فجر به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با در اختیار داشتن ۲ مرکز آموزشی، درمانی، ۸ بیمارستان، یکهزار و ۴۰۰ تخت فعال بیمارستانی، ۹۸ آمبولانس پیش‌بیمارستانی (۱۱۵) و بیمارستانی و ۵۱ آمبولانس مراکز بهداشتی و امکانات تشخیصی به جمعیت بیش از ۹۴۷ هزار نفری استان خدمات‌رسانی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =