ملی‌پوش وزنه‌برداری: دسته ۵۵ کیلوگرم مناسب من نبود

تهران- ایرنا- دارنده مدال نقره وزنه‌برداری قهرمانی جهان گفت: دسته ۵۵ کیلوگرم غیرالمپیکی است و برایم مناسب نبود لذا برای رسیدن به موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس تغییر وزن دادم.

«حافظ قشقایی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه‌های تیم ملی وزنه‌برداری مردان برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی جام فجر اظهار داشت: با صلاحدید کادر فنی مدتی است که در اردو هستم و خود را برای مسابقات جام فجر که از دوازدهم بهمن ماه در شهر رشت برگزار می‌شود آماده می‌کنم. در این تورنمنت در دسته ۶۱ کیلوگرم وزنه خواهم زد و این دسته المپیکی است اما من شانسی برای رسیدن به المپیک 2020 توکیو ندارم به دلیل آنکه در رقابت‌های گزینشی‌های  ۶ ماه نخست شرکت نکردم.

دارنده مدال نقره رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی سال 2019 تایلند در دسته ۵۵ کیلوگرم، افزود: با توجه به المپیکی نبودن دسته 55 کیلوگرم، بعد از پیکارهای قهرمانی جهان تصمیم گرفتم تا برای رسیدن به سکوی المپیک در چهار سال آینده به دسته ۶۱ کیلوگرم بیایم که با مشورت با کادر فنی، تغییر وزن دادم و اکنون نیز مشغول تمرینات آماده‌سازی هستم. قرار است در مسابقات جام فجر با وزنه‌برداران مطرح رقابت کنم. وزنه‌بردار اندونزی در این دسته یک مدعی تمام عیار است که به ایران خواهد آمد.

او با بیان اینکه هدفش کسب مدال المپیک ۲۰۲۴ پاریس است تصریح کرد: رسیدن به این هدف به راحتی نیست بلکه باید تمرینات و برنامه‌های مدونی داشته باشم. در فاصله المپیک توکیو تا پاریس در چند دوره رقابت‌ قهرمانی آسیا و جهان شرکت خواهم کرد. همچنین در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین در دسته ۶۱ کیلوگرم به روی تخته می‌روم.

او با اشاره به رقابت سخت وزنه‌برداران در دسته‌های پایین گفت: این رقابت‌ هر سال سخت‌تر می‌شود. در رقابت‌های قهرمانی سال 2019 تایلند که سال منتهی به المپیک بود، رقابت‌های سختی در جریان بود و در دسته‌های غیر المپیکی نیز شاهد این رقابت بودیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =