چینی‌ها برای ورود به ایران باید کارت سلامت داشته باشند

تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شهروندان چین برای ورود به ایران باید کارت سلامت داشته باشند البته هنوز به مرحله اضطرار این بیماری نرسیده‌ایم و جای نگرانی نیست اما جای هوشیاری هست.

علیرضا رئیسی روز دوشنبه در حاشیه اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی در مرکز همایش های رازی در جمع خبرنگاران افزود: کنترل های مرزی بر اساس اصول علمی برای جلوگیری از ورود این بیماری در حال انجام است و ماموران وزارت بهداشت در فرودگاهها با ماسک و تجهیزات لازم کار دیده وری و غربالگری را انجام می دهند و اکنون نیازی به لباس مخصوص مانند آدم فضایی نیست و دلیلی ندارد مردم را بیش از حد نگران کنیم.
وی گفت: تاکنون این بیماری در چین دو هزار و ۷۸۳ مبتلا و ۸۱ مرگ داشته و در کشورهای دیگری از جمله آمریکا، کانادا، فرانسه، عربستان و پاکستان مشاهده شده و پیش بینی می شود تا ۱۰۰ هزار مبتلا در چین داشته باشد.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: ۷۰ درصد ژنوم ویروس کرونای جدید با ویروس سارس مطابقت دارد. بیماری زایی آن سه برابر سارس است اما کشندگی آن یک سوم تا یک چهارم سارس است.
وی گفت: همه فوتی های ویروس کرونا بالای ۶۰ سال بوده اند به جز یک نفر ۳۷ ساله که بیماری زمینه ای داشته است.
رئیسی افزود: در هر پرواز از چین ۲۲۰ تا۲۷۰ مسافر وجود دارد و افراد مشکوک با آمبولانس به بیمارستان برده و ایزوله می شوند. ورود مواد غذایی همراه چینی ها نیز ممنوع شده زیرا گفته می شود اولین موارد این بیماری بعد خوردن گوشت خفاش بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =