رییس شورای شهر مشهد: اراده ملی باید در انتخابات تجلی یابد

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد "اراده ملی" را مهمترین مولفه در اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توصیف و بیان کرد: می‌بایست اراده ملی بدون هیچ کم و کاست، در انتخابات تجلی یابد.

محمدرضا حیدری روز دوشنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: توجه به اراده ملی در سراسر سخنرانیهای امام راحل از جمله در نخستین سخنرانی ایشان پس از بازگشت به ایران در بهشت زهرا (س) به عنوان نکته کلیدی وجود داشت.
وی ادامه داد: همچنین امام خمینی(ره) مشروعیت حکومت پهلوی را با استدلال اراده ملی زیرسووال بردند و مجلس شورای ملی و سنای آن زمان را نیز با استدلال اراده ملی غیرمشروع اعلام کردند. 
رییس شورای شهر مشهد گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در سخنرانی خود در مراسم تشییع سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفتند مردم با اندیشه‌های امام راحل بیعت کردند. ارجاع به اندیشه امام (ره) را باید در این سخنرانی دنبال کرد لذا اراده ملی باید بدون هیچ کم و کاست و محدودیتی خود را در کشور و در انتخابات نشان دهد.

وی رقابتی بودن و مشارکت فعال در انتخابات را از ابزارهای اقتدار ملی توصیف و بیان کرد: در شرایط فعلی که تهدیدهای جدی برای کشور وجود دارد همه چیز باید بر محور انسجام، وحدت و همدلی باشد. البته این انسجام الزاماتی دارد، با حرف و سخن ایجاد نمی‌شود و همه باید این الزامات را رعایت کنیم.
حیدری در ادامه همچنین اظهارداشت: با وجود مشکلات اقتصادی، مدیریت شهری مشهد، شهرداری و همه دست‌اندرکاران این مجموعه در حال فعالیت هستند، کار خود را در حد توان انجام می‌دهند و به اعتقاد افراد منصف خارج از مدیریت شهری، شرایط امروز مشهد منحصر به فرد است. البته این به معنای نبود ایراد نیست اما در حالی که نباید از نقصها در فضای رسانه‌ای و مجازی برای نشانه گرفتن امید، اعتماد و نشاط مردم استفاده کرد چنین اقداماتی از سوی کسانی که وحدت و همدلی را باور ندارند صورت می‌گیرد.
وی به مصادیق کلی چنین اقدامات ناصوابی اشاره و بیان کرد: افزود: اینکه در چنین شرایطی با توجه به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر "نامه محرمانه‌ای" در فضای رسانه منتشر می‌شود، یا اینکه روی احضار مدیری به دادسرا و دستگاه قضایی برای بازپرسی مانور داده‌ می‌شود و فضاسازیهای دیگر، برای تامین منافع سیاسی عده‌ای است. 

قدردانی از دستگاه قضایی

رییس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین از اقدامات دستگاه قضا برای سالم‌سازی این فضا قدردانی کرد و افزود: همه باید در این مسیر گام بردارند و از هرگونه تخریب و جریانسازی فاصله گیرند.

وی ادامه داد: موضوع امید و اعتماد مهمترین عنصر در کارآمدی است لذا ایجاد فضاهای غیرمنصفانه و غیراخلاقی حتی بر اساس باورهای دینی و اخلاقی، محکوم است. 

حیدری خطاب به افرادی که فعالیتشان بر خلاف انسجام، وحدت و همدلی است پرسید: چه نگرانی‌ای از این فضا دارید؟ برای چه این اقدامات را انجام می دهید؟
وی گفت: چنین رفتارهایی، در فضایی که می‌بایست اولویت اصلی آن انسجام و همدلی باشد مورد قبول نیست. در مدیریت شهری آمادگی پاسخگویی داریم، نمی‌گوییم نقص و ضعفی وجود ندارد اما در مبارزه با فساد نیز جدی هستیم و از شهردار مشهد هم می‌خواهم نظارتهای درونی را قوی کنند تا نیاز به مراقبت بیرونی نباشد. 
رییس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اصل جمهوریت، تمامیت ارضی و ابزارهای انسجام و وحدت ملی را باید تقویت کرد.
وی در ادامه همچنین ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: حضرت فاطمه(س) در عصر خود کنشگری سیاسی و مدافع آزادی و عدالت بود. همه بانوان باید همین راه را ادامه دهند و همگان باید از این سیره الهام گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =