هزار و ۲۲۰ خانواده سیل زده جاسک در چادر زندگی می کنند

بندرعباس - ایرنا - خانه‌های هزار و ۲۲۰ خانواده جاسک به دلیل آسیب‌های سیل اخیر در حال حاضر غیرقابل استفاده است که به همین دلیل این افراد در چادرهای هلال احمر زندگی می کنند.

این چادرها پس از سیلاب ۲۰ و ۲۱ دی ماه در ۱۰ اردوگاه ( کمپ ) در شهرستان جاسک برپا شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ دی‌ ماه در مجموع به ۹ هزار و ۵۳۳ خانوار در مرکز و شرق هرمزگان آسیب زد که از مجموع آنها یک هزار و ۲۲۰ خانوار در اردوگاه‌ها استقرار اضطراری یافته‌اند و به همه این افراد خدمات امدادی داده شد.

مختار سلحشور با اشاره به اینکه خدمات دهی به سیل زدگان همچنان ادامه دارد گفت: نیروهای امدادی هلال احمر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، ارتش و نیروهای جهادی در حال امدادرسانی به مردم آسیب دیده از سیلاب اخیر هستند و هم اکنون چهار بالگرد شامل یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر، یک فروند بالگرد ارتش و ۲ فروند بالگرد سپاه در منطقه حضور دارند.

وی ادامه داد: منازل مردم در شهرستان جاسک  آسیب بیشتری نسبت به سایر مناطق دیده‌اند و گل و لای وارد آنها شده که تخلیه گل و لای از تعدادی از خانه ها پایان یافته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان ادامه داد: در این مدت هشت هزار و ۱۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و یک هزار و ۱۴ بسته غذایی یک ماهه، ۹هزار و ۷۰۳ کیلوگرم برنج، ۱۰ هزار و ۷۳۶ بطری یک و نیم لیتری آب معدنی، ۴ هزار و ۴۰ کیلوگرم آرد،  هزار و ۳۸۲ قوطی کنسرو، یک هزار و ۳۳۳ شعله چراغ والور، یک هزار و ۳۲۵ شعله فانوس، ۳ هزار و ۱۲۷ تخته موکت برای چادرها و ۷ هزار تخته پتوی ۲ نفره بین خانوارهای آسیب دیده از سیلاب توزیع شده است.

درپی بارندگی و سیل روز جمعه و شنبه ۲۰ و ۲۱ دی ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

این سیلاب ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی وبرق، ابنیه و جاده‌ها درمنطقه جاسک و بشاگرد وارد کرده است و طبق اعلام معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان، براساس برآوردهای نهایی، سیل اخیر ۱۵ هزار و ۶۱ میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریال به استان خسارت وارد کرد.

شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =