۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83649795
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان سازمان ملل برای چالش سبک زندگی کم‌کربن

تهران- ایرنا- برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP)، چالش سبک زندگی کم‌کربن را در قالب رقابت استارتاپی راه‌اندازی کرده و از واجدین شرایط برای شرکت در این رقابت دعوت کرده است.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، دفتر آسیا و اقیانوسیه برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، طی اطلاعیه‌ای چالش "سبک زندگی کم‌کربن" را در قالب رقابت استارتاپی مبتنی بر زندگی روزمره پایدار، برای استارتاپ‌هایی که کالاها و خدمات پایدار در حوزه انرژی کم‌کربن، حمل و نقل کم‌کربن و جلوگیری از ضایعات پلاستیکی تولید می‌کنند، راه‌اندازی کرده است.

این برنامه با حمایت وزارت محیط زیست ژاپن و با همکاری برنامه محیط زیست ملل متحد، اهدای جایزه ۱۰ هزار دلاری را تامین خواهد کرد.

مهلت شرکت در این رقابت بین‌المللی ، ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن ۱۳۹۸) و دسترسی به اطلاعات تکمیلی از طریق لینک https://b۲n.ir/۳۸۱۵۲۸ امکان‌پذیر است.

افزایش دمای کره زمین در اثر انتشار گازهای گلخانه‌ای و غلظت رو به افزایش آنها از مهم‌ترین مسائل زیست محیطی به شمار می‌رود که سبب بروز تغییراتی در شرایط آب و هوایی جهانی شده است، در این میان گاز کربن دی اکسید بیشترین درصد را به خود اختصاص می‌دهد بنابراین یافتن راهکارهای اقتصادی و پربازده برای حذف و یا کاهش این آلاینده از مهم‌ترین اهداف دولت‌هاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =