بیش از هزار  و ۸۰۰  طرح  در استان اصفهان به بهره برداری می‌رسد

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: امسال یک هزار و ۸۲۶ طرح عمرانی و خدماتی به ارزش ۲ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان اصفهان افتتاح می‌شود.

حجت الله غلامی روز دوشنبه در نشست خبری که در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت:  ۲۵۲ پروژه با حدود ۳۶۹ میلیارد تومان جزو پروژه‌های ملی و ۱۲۵ پروژه استانی با ۵۶ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: همزمان با دهه مبارک فجر ۱۵۷ پروژه نیز توسط شهرداری‌های استان اصفهان با بیش از ۱۷۳ میلیارد تومان هزینه به بهره برداری می‌رسد.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: یکهزار و ۶۱ پروژه با اعتبار یکهزار و ۷۴۵ میلیارد تومان نیز با همت سایر بخش‌ها از جمله بخش خصوصی، صنایع و تعاونی‌ها از محل اعتبارات داخلی استان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: ۲۱۵ پروژه  نیز در روستاهای استان با کمک دهیاری‌ها و تسهیلاتی که در این زمینه ارائه شده به بهره برداری خواهد رسید.

غلامی خاطرنشان کرد: ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در راستای اشتغال‌زایی در روستاها،  برای راه اندازی مشاغل روستایی اختصاص داده شده است.

وی گفت: همچنین مدیریت بحران استان  ۲۲۰ میلیارد تومان برای کمک به آسیب‌های ناشی سیل در فروردین ماه و دیگر ایام سالجاری ارائه کرد و ۴۰۰ میلیارد تومان هم برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی اختصاص یافت و ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز در راستای استمهال وام به کشاورزان کمک شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات استان با ۵۶۸ پروژه بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و پس از این مخابرات، سازمان جهاد کشاورزی با ۳۰۷ پروژه، شرکت توزیع برق با ۲۱۵ پروژه، شهرداری‌های استان با ۱۷۵ پروژه، اداره کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با ۹۹ پروژه و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان با ۴۴ پروژه به ترتیب بیشترین پروژه را افتتاح خواهند کرد.

وی با اشاره اینکه این پروژه‌ها در شهرستان‌های مختلف توزیع شده است اضافه کرد: شهرستان اصفهان با ۲۷۲ پروژه بیشترین تعداد پروژه‌های شهرستانی را به خود اختصاص داده است و پس از اصفهان، کاشان با ۱۰۳ پروژه، تیران و کرون با ۹۹ پروژه، سمیرم با ۸۵ پروژه، دهاقان با ۷۵ پروژه، خورو بیابانک با ۴۸ پروژه، فریدونشهر با ۴۴ پروژه و شهرضا با ۴۰ پروژه به ترتیب در رده ها بعدی قرار دارند.

غلامی گفت: شهرستان‌های فلاورجان، شاهین شهر، میمه، نایین و اردستان هم هر کدام با ۳۹ پروژه در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

۵۰ پروژه شاخص همزمان با دهه فجر در استان اصفهان افتتاح خواهد شد 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: ۵۰ پروژه شاخص در بخش‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری ، علوم پزشکی، راه و شهرسازی، برق، آب و فاضلاب و توسعه فرودگاه  همزمان با دهه فجر در استان اصفهان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: برای هرکدام از این پروژه‌های شاخص بیش از هشت میلیارد تومان هزینه شده است که همزمان با دهه فجر با حضور وزرا، استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

غلامی تصریح کرد: بخشی از پروژه‌ها مهم و با مقیاس ملی نیز با عنوان پروژه‌های سفر ریاست جمهوری از این طرح‌ها جدا شده و اقدامات نهایی برای تکمیل آنها در حال انجام است که در اردیبهشت سال آینده و همزمان با سفر رییس جمهور  مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

عملیات اجرایی ۷۷ پروژه عمرانی همزمان با دهه فجر در استان اصفهان آغاز خواهد شد 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: عملیات اجرایی ۷۷ پروژه عمرانی با یکهزار و ۳۳۶ میلیارد تومان اعتبار همزمان با دهه فجر در استان اصفهان آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و برای افتتاح این طرح‌ها هم بجز پروژه‌های کلان و ملی، تکمیل طرح‌های نیمه تمام در دستور کار قرار گرفته است.

غلامی اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد از پروژه‌هایی که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد مربوط به طرح های نیمه‌تمام و ۲۰ درصد نیز شامل پروژه‌های جدید می‌شود.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =