۳۴۰ طرح اشتغال و تولید در خراسان جنوبی آماده افتتاح است

بیرجند - ایرنا - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۳۴۰ طرح اشتغال و تولید با ۳۱۵ میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

غلامرضا اشرفی روز دوشنبه در نشست خبری کارگروه کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر استان اظهار داشت: از این طرح‌ها ۳۱۹ مورد اشتغال خرد و کلان است که از محل صندوق کارآفرینی امید تسهیلات اشتغال دریافت کرده‌اند. 

وی افزود: سایر طرح‌ها نیز در حوزه بهزیستی خراسان جنوبی و شرکت شهرک‌های صنعتی است که افتتاح می‌شود. 

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی همچنین از پیش بینی ۱۳۷ برنامه در سطح استان برای بزرگداشت دهه فجر خبر داد و گفت: ۲۵ برنامه فرهنگی و اجتماعی برای مرکز استان برنامه‌ریزی شده است. 

وی با بیان اینکه جامعه کارگری و تعاونگران استان در برنامه‌های دهه فجر حضور پرشور خواهند داشت گفت: عطرافشانی گلزار شهدا، تجدید میثاق با آرمان‌های امام و بزرگداشت شهید سلیمانی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این حضور پرشور است. 

اشرفی با اشاره به سفر نایب رییس صندوق بیمه روستایی و عشایر به استان اظهار داشت: در این سفر که همزمان با ایام دهه فجر است، دیدار با روستاییان، کشاورزان و عشایر، اجرای احکام بازنشستگی، تقدیر از فعالان این بخش در شهرستان نهبندان و نشست مشورتی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی پیش بینی شده است. 

وی برگزاری گردهمایی و کارگاه‌های آموزشی رابطان اقامه نماز را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: افتتاح کارگزاری تامین اجتماعی در شهرستان قاینات نیز همزمان با دهه فجر انجام می‌شود. 

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد: عیادت مدیران دستگاه‌های کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر از بیماران و بازدید از بیمارستان های شهید رحیمی و حضرت ابوالفضل (ع) از دیگر برنامه‌ها خواهد بود. 

وی از ورود تیم‌های زورخانه‌ای استان‌های مختلف به خراسان جنوبی همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: مسابقات زورخانه‌ای و پهلوانی کارگران کشور به میزبانی خراسان جنوبی ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه در حاجی آباد بیرجند برگزار می‌شود. 

اشرفی افزود: ورزش صبحگاهی ویژه بازنشستگان کشوری ساکنان شمال شهر برگزار می‌شود که امیدواریم این برنامه برای سایر پنجشنبه‌ها نیز تداوم داشته باشد زیرا از مطالبات ساکنان شمال شهر است. 
 
وی گفت: افتتاح طرح احیای مجدد کارخانه آجر نسوز شهرک صنعتی و حضور تیم پزشکی برای  سنجش سلامت در چند کارخانه و بنگاه اقتصادی از دیگر برنامه‌های دهه فجر است. 

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی تبیین گام دوم انقلاب و بزرگداشت سردار شهید سلیمانی گفت: این برنامه ویژه دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش بینی شده است. 

وی ادامه داد: اصناف و بازاریان همزمان با اربعین شهادت سردار سلیمانی در مسجد الرسول (ص) بازار بیرجند گردهم می‌آیند تا دهه فجر را گرامی بدارند. 

اشرفی گفت: شرکت کارگران با لباس فرم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اعزام کارگران بازنشسته تامین اجتماعی به اردوهای سیاحتی و زیارتی و برگزاری مسابقات ورزشی از دیگر برنامه‌ها است.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۵۲ تعاونی در استان تشکیل شده که هزار و ۲۶ عضو در این تعاونی‌ها سازماندهی شدند.

اعتراض حدود 26 هزار خانوار استان برای دریافت بسته معیشتی

سرپرست اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به موضوع بسته معیشتی اشاره کرد و گفت: ۲۲۶ هزار خانوار یارانه بگیر در استان خراسان جنوبی وجود دارد که بیش از ۱۷۷ هزار خانوار  بسته معیشتی دریافت می کنند.

وی افزود: خراسان جنوبی از حیث جمعیت یارانه بگیر مشمول بسته حمایتی در کشور سوم است به طوری که ۷۹ درصد جمعیت یارانه بگیر استان مشمول بسته حمایتی شده‌اند.

اشرفی با اشاره به اعتراض‌هایی که در خصوص این بسته معیشتی بوده است گفت: ۹۹ درصد سوالاتی که در میز خدمت استانداری برپا شد در خصوص بسته معیشتی بود که برخی موانع و محدودیت ها به ستاد مرکزی منتقل شده است.

وی یادآور شد: همچنین حدود ۲۶ هزار خانوار استان برای دریافت بسته معیشتی اعتراض کرده اند که تا ۲۰ بهمن در قالب پیامک نتیجه وضعیت خود را دریافت می کنند.

سرپرست اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه وضعیت معیشتی هر خانوار باید در سامانه به روزرسانی شود گفت: هر ۶ یک بار جمعیت مشمول پایش می‌شوند و امید است در ماه‌های آینده افراد بازمانده هم بعد از بازبینی مجدد بتوانند از مزایای بسته معیشتی بهره‌مند شوند.

 وی با بیان اینکه مدت زمان اعتراض برای به اتمام رسیده است افزود: ۲۶ روز در بازه زمانی اعتراض ارتباط مستمر با مردم داشتیم که فرصت خوبی برای ثبت اعتراض بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =