۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83649628
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار اتحادیه اروپا به افغانستان برای قطع کمک ها

کابل - ایرنا - نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان در توئیتی به دولت این کشور هشدار داد که اگر کابل در امر مبارزه با فساد تلاش جدی و بیشتری نداشته باشد، کمک ها و حمایت های جامعه جهانی را از دست خواهد داد.

طبق گزارش روز دوشنبه رسانه های افغانستان ، دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل با اشاره به قرار گرفتن نام افغانستان در فهرست فاسدترین کشورهای جهان تهدید به قطع کمک های خود کرده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است:  گزارش سازمان شفافیت بین‌الملل در مورد شاخص جهانی فساد ۲۰۱۹ نشان می‌ دهد که افغانستان هنوز در جدول فاسدترین کشورهای جهان قرار دارد.

در گزارش سالانه‌ سازمان شفافیت بین‌الملل در رابطه به فساد که  در سوم بهمن ماه منتشر شده است، افغانستان از جمله فاسدترین امور اقتصادی را درجهان به نام خود ثبت کرده است .

بر اساس این گزارش جدید ، افغانستان  با کسب ۱۶ امتیاز در شاخص مبارزه با فساد، حتی یک درجه  هم نسبت به سال گذشته افت داشته و در جایگاه ۱۷۳ ام جهان قرار گرفته ‌است.

محاسبات ارزیابان این سازمان بین المللی نشان می دهد که تلاش‌ها در راستای مبارزه با فساد در افغانستان از سال ۲۰۱۸ تاکنون هیچ پیشرفتی نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =