۱۳۰ گفتمان دینی دهه فجر در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۱۳۰ گفتمان دینی با هدف تبیین اهداف انقلاب اسلامی همزمان با دهه فجر امسال در استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمدعلی سلم‌آبادی روز دوشنبه در نشست خبری برنامه‌های کارگروه قرآنی، هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان اظهار داشت: ختم یک میلیون قرآن نیز از برنامه‌هایی است که توسط دارالقران سازمان تبلیغات اسلامی پیش‌بینی شده است.

وی برگزاری تجمع بزرگ فاطمی در همه شهرهای استان را از جمله برنامه‌های دهه فجر امسال برشمرد و تصریح کرد: این برنامه همزمان با ایام فاطمیه آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ادامه دارد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه زنگ فاطمی در ۱۰۰ مدرسه دخترانه استان به مناسبت دهه فجر به صدا در می‌آید گفت: فضاسازی محیطی به شکلی خواهد بود که عزاداری ایام فاطمیه، دهه فجر و اربعین شهید سلیمانی را پوشش دهد.

وی عنوان کرد: در راستای تببین دستاوردهای انقلاب نیز روحانیونی انتخاب شده‌اند که وقایع قبل و بعد از انقلاب را برای مردم روایت کنند.

سلم‌آبادی یکی از دستاوردهای انقلاب را قدرت گرفتن ایران در منطقه دانست و گفت: دشمنی ابرقدرت‌های دنیا با ایران به خاطر هوش، زکاوت و انقلابی بودن مردم است.

وی افزود: حماسه‌سازی جوانان در  هشت سال دفاع مقدس، بیداری اسلامی در منطقه و اربعین حسینی در عراق از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تاکید کرد: این دستاوردها باید به مردم گفته شود گرچه برخی مشکلات هم وجود دارد اما این انقلاب حاصل غلبه کوخ‌نشینان بر کاخ‌نشینان است.

وی با بیان اینکه انقلابیون واقعی هنوز هم بر ارزش‌های آن پایبند هستند افزود: آنان‌که به دنبال اختلاس بوده در میان این انقلابیون جای ندارند.

حجت الاسلام سلم‌آبادی از اعزام ۶۰۰ طلبه به مناطق مرزی خبر در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: این افراد به منظور تبین اهداف انقلاب با رویکرد فجر فاطمی از قم، مشهد و بیرجند به مناطق مختلف اعزام می‌شوند تا مردم را بیشتر با شور و نشاط این ایام همراه کنند.

وی حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات پیش رو را از مهمترین رویکرد برنامه‌های دهه فجر امسال دانست.

وی از تاسیس دارالقران شهید سلیمانی در شهرستان فردوس همزمان با دهه فجر خبر داد و افزود: برگزاری سبک زندگی قرآنی در دهه فجر ، محافل قرآنی به یاد شهدای انقلاب و شهدای حرم در سطح استان، توزیع پوسترهای قرآنی، دهه فجر و تمثال شهید سلیمانی، سرکشی از خانواده شهدای حرم، شهدای انقلاب و شهدای اهل سنت از دیگر برنامه‌ها است.

سلم آبادی ادامه داد: ایستگاه‌های صلواتی، برنامه فرهنگی برای پاسخ به شبهات و ایجاد شور و نشاط مردم با نوحه‌های نریمانی و میثم مطیع از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به برگزاری گفتمان دینی در خوابگاه دانشجویان و دانش آموزان گفت: همایش بانوان انقلابی در ایام دهه فجر به عنوان انقلاب فاطمی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: برپایی نمایشگاه انقلاب در مدارس ملاصدرا، فعال سازی مساجد، اجرای ۱۰ برنامه در ۱۰ هیات نیز پیش‌بینی شده که هر شب یک هیات پر جمعیت برنامه‌ریزی کرده تا برای مردم مراسم پرشوری را برگزار کند تا شاهد انسجام بیشتر در ایام دهه فجر باشیم.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم شکر نعمت انقلاب گفت: تاکنون حرکت‌های بزرگی انقلاب را حفظ کرده و جریان‌های مخالف از منافقان، حزب توده و سلطنت طلبان همواره ترد شده‌اند.

وی افزود: آنچه که حرکت انقلاب را تاکنون سرعت بخشیده ایثارگری جوانانی است که از خون پاک خود در راه دفاع از وطن و اسلام گذشت کردند.

سلم آبادی با اشاره به نقش امام و رهبری در سکانداری انقلاب اسلامی و انسجام ملت ادامه داد: سردار سلیمانی با حماسه آفرینی‌هایی که در منطقه داشته افتخاری برای کشور است و اکنون مردم کشورهای دیگر همچون لبنان برای خونخواهی این سردار رشید فریاد بلند کرده‌اند.

وی حضور میلیونی در آیین تشییع سردار سلیمانی را نشان از ارادات مردم به این شهید بزرگوار عنوان کرد و گفت: چنین آیین‌هایی هیچگاه نباید کوچک شمرده شود زیرا همواره مردم زودتر از مسؤولان پای کار بوده‌اند.

وی با تاکید بر نقش رسانه‌ها در انعکاس اخبار انقلاب عنوان کرد: مصادف شدن دهه فجر با دهه فاطمیه بر اهمیت این اطلاع‌رسانی می‌افزاید زیرا حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی بسیار خوبی در ولایت‌مداری است که شهید سلیمانی نیز در چنین مکتبی پرورش یافت.

اخبار مرتبط