فرصت کافی برای ایجاد فضای انتخاباتی در تهران وجود دارد

تهران- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: هنوز نزدیک به یک ماه تا برگزاری انتخابات زمان باقی مانده و فرصت برای ایجاد فضای انتخاباتی در سطح این استان وجود دارد.

شکراله حسن بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدامات و ابلاغیه های لازم به فرمانداران و شهرداران استان برای ایجاد فضای انتخاباتی در سطح استان اعلام شده است.

وی یادآورشد: انتخابات بناست در دوم اسفند برگزار شود و فرصت تبلیغاتی برای نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان از ۱۷ بهمن و برای نامزدهای مجلس شورای اسلامی از ۲۳ بهمن آغاز می شود.

حسن بیگی اظهار داشت : پیش از این مهلت قانونی انجام هر نوع تبلیغات انتخاباتی برای افرادی که تایید صلاحیت شده اند، تخلف محسوب می شود و مورد رسیدگی قرار می گیرد.

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت:  ۱۸۰ هزار نفر نیز به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در دوم اسفند با ستاد انتخابات استان تهران همکاری خواهند کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان به طور همزمان در دوم اسفند امسال برگزار می شود.

مجلس شورای اسلامی اکنون ۲۹۰ کرسی دارد که ۳۵ کرسی آن متعلق به استان تهران است.  

در این میان، حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر با ۳۰ کرسی بیشترین تعداد کرسی ها را در سطح استان و کشور به خود اختصاص داده است.

حوزه های انتخابیه پاکدشت، دماوند و فیروزکوه، رباط کریم، شهریار و ورامین نیز هر کدام یک نماینده دارند.

رییس ستاد انتخابات استان تهران ابراز امیدواری کرد با همکاری عوامل اجرایی،  زمینه و شرایط لازم برای برگزاری مطلوب انتخابات و با حضور و مشارکت حداکثری مردم فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =