۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۹
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83649599
۰ نفر
حدود ۶ هزار فرصت شغلی در روستاهای کرمانشاه ایجاد شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ایجاد پنج هزار و ۹۲۵ فرصت شغلی در سطح روستاها و مناطق عشایری استان خبر داد.

حسن عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد فرصت شغلی با پرداخت سه هزار و ۲۵۸ میلیارد و ۶۴۹ میلیون ریال تسهیلات به سه هزار و ۳۴۲ طرح ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بیشترین اشتغال ایجاد شده مربوط به روستاهای هرسین با یک هزار و ۲۳۱ فرصت شغلی با پرداخت تسهیلاتی به میزان ۲۹۱ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال به ۷۰۸ طرح ایجاد شده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: شهرستان کرمانشاه نیز با ایجاد ۸۷۱ فرصت شغلی پس از دریافت تسهیلاتی به مقدار یک هزار و هفت میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال برای ۲۰۸ طرح در رتبه دوم ایستاده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، سومین شهرستانی که در ایجاد اشتغال عملکرد بهتری داشته را مربوط به گیلانغرب دانست و گفت: در این منطقه ۶۶۹ فرصت شغلی در پی پرداخت ۲۳۷ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال به ۵۸۷ طرح ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در هر کدام از شهرستان های صحنه، قصرشیرین، اسلام آبادغرب و سنقروکلیایی نیز بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

عزیزی، همچنین تعداد طرح های اشتغالزایی پیش پذیرش شده در بانک ها را چهار هزار و ۷۷۴ مورد ذکر کرد و گفت: این طرح ها در صورت پرداخت ۱۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد و ۲۵۶ میلیون ریال تسهیلات امکان ایجاد ۱۱ هزار و ۶۵۵ فرصت شغلی را دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تاکنون با سه هزار و ۴۳۸ طرح برای پرداخت تسهیلاتی به میزان سه هزار و ۷۶۰ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال انعقاد قرارداده شده است.

کرمانشاه جزو استان های برتر کشور در زمینه پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در سطح روستاها است.
نرخ بیکاری کرمانشاه در پاییز امسال از سوی مرکز آمار ۱۶.۳ درصد اعلام شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۱۵۰ هزار نفر بیکار است که هر سال هفت هزار و ۵۰۰ نفر به این تعداد اضافه می شود.