فرماندار ممسنی:هنرمندان و فرهنگوران،مشوق حضور مردم در انتخابات باشند

شیراز - ایرنا- فرماندار ممسنی گفت: اهالی هنر و فرهنگ از قشرهای تاثیرگذار و قابل اعتماد هستند که می‌توانند به میدان بیایند و مشوق مردم برای برگزاری انتخابات آرام و بدون حاشیه باشند.

داوود ایوبی شامگاه یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ممسنی افزود: درحالی که در طول سال مردم شریف و نجیب این شهرستان در کمال آرامش و برادری با هم روزگار می‌گذرانند و در مراسم شادی و عزا در کنار یکدیگر هستند ولی در یک روز خاص اعمالی انجام می‌دهند که نباید انجام دهند مشکل آن روز خاص نیست بلکه مشکلی است که یک صبغه فرهنگی دارد یا به فرهنگ مردم شهرستان تحمیل شده است.
وی  اضافه کرد: چه مشکل فرهنگی باشد یا به فرهنگ شهرستان تحمیل شده باشد برای از بین بردن آن نیاز به کارهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی است که هنرمندان نخبگان و بزرگان حداقل در طول یک ماه آینده برای آن برنامه‌ریزی و اقدام کنند.
ایوبی گفت: گرچه اکثر مسائل و چالش‌های موجود انتخابات شناسایی شده و برای رفع آن اقدامات خوبی در طول سال جاری انجام شده ولی باز هم برای رفتارهای غیر قابل پیش بینی در روز انتخابات باید هوشیارانه وارد شویم.
رییس مرکز حوزه انتخابیه  ممسنی و رستم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: ادارات فرهنگی شهرستان بر مبنای شرح خدمات و فعالیت های خود برنامه‌های فرهنگی و هنری و اجتماعی لازم برای تحقق برنامه های پیش بینی شده در سند استراتژیک برگزاری انتخابات اجرا کنند و گزارش‌های آن را به فرمانداری ارائه دهند.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضا تصمیمات لازم برای برگزاری مسابقه کتاب از قوانین انتخابات مجلس شورای اسلامی و چندین برنامه های فرهنگی و هنری اتخاذ شد.
 یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری در دوم اسفند ۹۸  برگزار خواهد شد.

شهرستان های ممسنی و رستم در غرب استان فارس دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =