کرونا بازار سهام توکیو را تحت تاثیر قرار داد

پکن- ایرنا- شاخص نیککی در بازار سهام توکیو به خاطر نگرانی ها نسبت به تاثیرات اقتصادی رشته جدید ویروس کرونا به شدت افت کرد.

به گزارش ایرنا تلویزیون دولتی ژاپن روز سه شنبه گزارش کرد این شاخص کلیدی در روز دوشنبه معاملات روز را با دو درصد افت و ۴۸۳ واحد پایین تر از روز جمعه به پایان برد و بدین ترتیب بیشترین افت در سال جاری را رقم زد.

سرمایه گذاران نگران شیوع ویروس کرونا هستند که ابتدا از شهر ووهان چین بروز پیدا کرد آنها در حال مشاهده تاثیرات آن بر گردشگری و دیگر صنایع، و همچنین بر اقتصاد جهانی هستند.

بسیاری دیگر از بازارهای سهام آسیا به خاطر تعطیلات سال نوی چینی تعطیل هستند.

میسیون بهداشت ملی چین امروز سه شنبه اعلام کرد تا ساعت ۲۴ دوشنبه شب ویروس کرونا باعث جان باختن ۱۰۶ تن و همچنین ابتلای چهار هزار و ۵۱۵ تن دیگر در این کشور شده است.

ویروس کرونا که گمان می رود اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروخت سرچشمه گرفته است اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.  

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha