۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۹
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83649310
۱ نفر

برچسب‌ها

شناسنامه شهید حاج قاسم سلیمانی درقم رونمایی شد

قم-ایرنا- آیین رونمایی از شناسنامه شهید حاج قاسم سلیمانی شامگاه یکشنبه با حضور سردار اسدالله گنجعلی فرمانده لشگر عملیاتی ۱۷ امام علی بن ابیطالب(ع) قم و جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم و شاعران آیینی کشور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم درحاشیه این آیین درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: در شناسنامه این سردار بزرگ اسلام گزیده‌ای از آداب اخلاقی شهید قاسم سلیمانی جمع آوری شده‌است.

سید محمد حسن یزدی نژاد اضافه کرد: همچنین درشناسنامه این شهید گزیده‌ای از خصوصیات فردی و اجتماعی سپهبد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گرد آمده‌است.

وی ادامه داد: فرم انتخاب رفیق آسمانی و پیمان نامه وفاداری از دیگر بخش‌های شناسنامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌باشد.

یزدی نژاد یادآور شد: این شناسنامه و کتاب به زبان های عربی، اردو و انگلیسی در حال چاپ می‌باشد.

وی ابراز کرد: انتقال مفاهیم دینی درقالب‌های هنری به نسل جوان از رویکردهای مهم سازمان بسیج هنرمندان استان است.

وی تصریح کرد: هنرمندان قم انسان‌های دغدغه‌مندی هستند که همواره درمیدان‌های دفاع از حریم ولایت و شهدا در قالب‌های هنری پیشتاز و الگو هستند.

آیین رونمایی شناسنامه شهید حاج قاسم در بخش پایانی اختتامیه جشنواره سراسر کبوتران حرم با موضوع شعر مدافعان حرم با حضور جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم انجام گرفت، ۵۱۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود و از ۵ شاعر برگزیده با اهدای لوحی تقدیر شد.

در بخش پایانی این آیین با اهدای لوحی از فعالیت‌های سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به دلیل رویکرد این اداره کل در مسیر انتقال مفاهیم و ارزش های شهدای مدافع حرم با اهدای لوحی قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها