جریان صدر عراق برگزاری تظاهرات مقابل سفارت آمریکا را لغو کرد

تهران - ایرنا - جریان صدر به رهبری «سید مقتدا صدر» روحانی سرشناس عراق امروز (یکشنبه) پس از آنکه از شهروندان این کشور خواسته بود مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع اعتراضی برگزار کنند، در اطلاعیه ای جدید از این درخواست خود به منظور آنچه "جلوگیری از فتنه های داخلی" نامیده شد، عقب نشینی کرد.

به گزارش شبکه خبری السومریه نیوز، در اطلاعیه پیشین جریان صدر از مردم به دلیل آنچه اهانت علیه سید مقتدا صدر خوانده شد، خواسته بود مقابل سفارت آمریکا در بغداد و در محل برگزاری نماز جمعه در دیگر استان ها تجمع کنند.

اما طولی نکشید که «صالح محمد العراقی» مقام ارشد جریان صدر در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که سید مقتدا صدر به دلیل آنچه "جلوگیری از فتنه های داخلی" نامیده شد، مخالف برگزاری تظاهرات برای حمایت از شخص خود است.

مقام ارشد جریان صدر نوشت که موضع مقتدا صدر درعدم حمایت و یا مخالفت با تظاهرات مردمی به منظور بازگشت انقلاب مردم به مسیر درست خود بوده و وی مخالف برگزاری تظاهرات برای حمایت از خود است.

بسیاری از مخالفان صدر وی را به مصادره اعتراضات اخیر مردمی به نفع جریان خود برای بهره مندی از اهداف سیاسی خاص متهم می کنند.

جریان صدر به رهبری «سید مقتدا صدر» روحانی پرنفوذ عراق امروز (یکشنبه) با صدور اطلاعیه ای شهروندان این کشور را به برگزاری تجمع اعتراضی مقابل سفارت آمریکا در بغداد و دیگر شهرهای این کشور فراخواند بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =