۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۶
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83649149
۱ نفر

برچسب‌ها

ارتش سوریه پشت دروازه های معره النعمان

تهران - ایرنا - ارتش سوریه امروز (یکشنبه) در ادامه پیشروی های خود در شرق شهر راهبردی "معره النعمان"، روستای "الغدفه" را در حومه جنوبی ادلب آزاد کرد تا در یک قدمی آزادسازی شهر معره النعمان قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان های ارتش سوریه عملیات خود را برای آزادسازی شهر معره النعمان و استان ادلب از چندین محور دنبال می کنند و پس از آزادسازی روستای "معرشمشه" در منطقه "وادی الضیف" در روز گذشته (شنبه) بار دیگر امروز با گروه های تروریستی در این منطقه درگیر شدند.

ارتش سوریه علاوه بر پیشروی به سوی معره النعمان همچنین ظهر امروز توانست هجوم گروه های تروریستی به محور روستای "سمکه" را که روز گذشته آن را آزاد کرده بود، دفع و خسارت های سنگینی به تروریست ها وارد کند.

ارتش سوریه در دو روز گذشته و در عملیات آزادسازی استان ادلب موفق به پاکسازی شهرک ها و روستاهای معرشمارین، تقانه، تل منس، معرشمشه، المسکه، التح و دیر شرقی در حومه جنوبی ادلب شده است.

ارتش سوریه ماه گذشته نیز موفق شد تا ده‌ها روستای نزدیک به معره نعمان را از دست تروریست‌ها پس از پنج سال اشغال آزاد کند.

انهدام یک انبار تسلیحات در غرب حلب

در آخرین تحولات استان حلب نیز یگان های ارتش سوریه  با انجام عملیات نظامی علیه مواضع گروه های تروریستی در غرب شهر حلب، یک انبار تسلیحات گروه های تروریستی در روستای بشقاتین در غرب این شهر را نابود کردند.

نابودی این انبار مهمات به دنبال گلوله باران شدید مواضع تروریست ها از سوی ارتش سوریه صورت گرفت که در جریان آن خسارت های زیادی به این افراد وارد شد.

استان ادلب که هم اکنون مرکز تجمع تروریست های تحریر الشام (النصره) به شمار می رود، آخرین پایگاه گروه های تروریستی در سوریه است که به گفته کارشناسان، آزادسازی این استان و بخش هایی از غرب حلب و شرق لاذقیه به پایان تروریسم در سوریه منجر خواهد شد.

درگیری‌ها در استان ادلب و نیز حملات تروریست‌ها به حلب در روزهای اخیر درحالی شدت گرفته است که از روز نهم ژانویه (۱۹ دی ماه) با توافق میان "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه و "رجب طیب اردوغان" همتای ترکیه‌ای وی در منطقه امن ادلب آتش بس اعلام شده است؛ اما این آتش بس دو روز پس از اعلام با حملات تروریست‌ها نقض شد.

ارتش سوریه این روزها به دروازه های معره النعمان در نزدیک ادلب نزدیک شده و با این اقدام خود می رود تا این بخش از خاک سوریه را به بقیه مناطق آزاد شده ملحق کند.

ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد که با توجه به آزادسازی بخش هایی از آن در ماه های گذشته سوریه بزودی می تواند بر این استان نیز تسلط یابد.

ارتش سوریه در جریان آزادی این مناطق ۳ پست دیدبانی از ۱۲ پست دیده بانی نیروهای ترکیه را نیز به محاصره خود در آورده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =