۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 83649094
۰ نفر

برچسب‌ها

 تیراندازی در آمریکا دو کشته و هفت زخمی برجا گذاشت

تهران – ایرنا – مقام‌های ایالت کارولینای جنوبی آمریکا اعلام کردند در تیراندازی روز یکشنبه در تالاری در این ایالت دو نفر کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش اسوشیتدپرس از هارتسویل؛ تاد هاردی پزشک قانونی بخش دارلینتگتون به رسانه های خبری گفت که وضع زخمی ها هنوز مشخص نیست، جزئیات بیشتری از این حادثه شامل انگیزه تیراندازی منتشر نشده است و اطلاعات بیشتر در این باره بعدا اعلام خواهد شد.

به گفته هاردی، ماموران انتظامی کارولینای جنوبی به بررسی صحنه این جنایت کمک می کنند.

هارتسویل در حدود ۶۴ کیلومتری جنوب مرز ایالت کارولینای شمالی قرار دارد.

به گزارش ایرنا؛ درگیری های مسلحانه میان گروه های تبهکار در آمریکا آمار بالایی دارد. پیشتر پلیس آمریکا اعلام کرده بود که بیش از ۶۰ نفر در شهر شیکاگو در درگیری گروه های تبهکار هدف گلوله قرار گرفتند.
آمریکا هر از گاهی صحنه تیراندازی است. یکی از این موارد، تیراندازی در لاس وگاس بود که دستکم ۵۹ کشته و بیش از ۵۰۰ زخمی برجا گذاشت. مدارس آمریکا نیز از خشونت های مسلحانه در امان نبوده اند. به طور متوسط، بیش از یک مورد تیراندازی در هفته در این مدت اتفاق افتاده است.
یکی از شدیدترین این حملات، ۱۸ ماه می (۲۸ اردیبهشت ماه) در دبیرستان «سانتافه» در تگزاس روی داد که بر اثر آن ۱۰ نفر کشته و ۱۰ تن زخمی شدند.

همچنین «انجمن سلامت عمومی» آمریکا اعلام کرد که سالانه بیش از یک هزار نفر در سراسر این کشور هدف گلوله پلیس قرار می گیرند و گلوله پلیس روزانه باعث مرگ سه نفر در آمریکا می شود. سیاهپوستان آمریکا سه برابر سفید پوستان این کشور قربانی گلوله پلیس هستند.
پلیس همچنین مسئول مرگ هشت درصد ازتمامی مردان بالغ است که قربانی جنایت دراین کشور هستند.
خشونت پلیس علیه مردم به ویژه سیاه پوستان همواره با اعتراض جامعه مدنی آمریکا و فعالان حقوق بشری این کشور مواجه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =