وزارت خارجه فلسطین اقدام علیه خطیب مسجدالاقصی را نقض آزادی دینی دانست

تهران-ایرنا- وزارت خارجه فلسطین روز یکشنبه ضمن محکومیت شدید حکم رژیم صهیونیستی در ممنوعیت ورود ۴ ماهه شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی به این مسجد، این اقدام را نقض آشکار آزادی های دینی و عبادی خواند.

به گزارش رسانه های فلسطینی، این وزارتخانه با صدور بیانه ای شدید اللحن، تصمیم مقامات اسرائیل درباره شیخ صبری را به شدت محکوم و تاکید کرد که منع ورود علمای دین و شهروندان به مسجد الاقصی نقض آشکار حقوق مردم در آزادی های دینی و عبادی به شمار می رود.

این بیانیه افزود: این اقدام اسرائیل باعث تشدید تنش ها می شود و بخشی از تجاوزهای پی در پی آنان به نمازگزاران و صحن های مسجدالاقصی برای تقسیم زمانی و مکانی آن است.

وزارت خارجه فلسطین ضمن مخالفت شدید با سیاست ها و تصمیم های رژیم اسرائیل علیه مسجد الاقصی و فلسطینی ها تاکید کرد که این تصمیم ها فاقد مشروعیت است و جنبه قانونی پیدا نمی کند؛ زیرا اشغالگران هیچ گونه صلاحیتی برای دخالت در امور مسجد الاقصی و اینکه مشخص کنند چه کسی در آن نماز بخواند و چه کسی نخواند، ندارند.

این وزارتخانه تاکید کرد، نباید در قبال تصمیم های ظالمانه و نژادپرستانه اشغالگران بی تفاوت بود بلکه باید با همه ابزار و وسایل مردمی، دینی، ملی، سیاسی و بین المللی با آن مقابله کرد.

وزارت خارجه فلسطین با تاکید بر مقابله با سیاست های اشغالگران، گفت از کشورهای عربی و اسلامی انتظار می رود که در کنار پایداری شهروندان فلسطینی در رویارویی شان با چنین سیاست ها و اقداماتی بمانند تا این طرح ها خنثی شود.

رژیم صهیونیستی روز شنبه در راستای اقدامات ضد فلسطینی خود و برای دومین بار، حکم ممنوعیت ورود چهار ماهه شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی را به این مسجد صادر کرد.

خطیب مسجدالاقصی این حکم را «اقدامی خصمانه و انتقام جویانه» خواند و گفت: چنین اقداماتی مانع دفاع او از مسجدالاقصی نخواهد شد.

این دومین حکم صهیونیست ها علیه خطیب مسجدالاقصی در کمتر از یک هفته است.  

پلیس اسرائیل یکشنبه گذشته با صدور حکمی مشابه ورود شیخ صبری به مسجدالاقصی را به مدت یک هفته منع کرده بود.

اما خطیب مسجدالاقصی روز جمعه گذشته با شکستن این تحریم روی دوش نمازگزاران وارد مسجد شد و نماز جمعه را اقامه کرد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =