مراکز عرضه دخانیات در استان سمنان رصد شود

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان گفت: مراکز عرضه مواد دخانی در این استان به منظور اجرای قوانین این بخش توسط گشت‌های مشترک دستگاه اجرایی و قضایی رصد شود.

حبیب‌الله خجسته‌پور عصر یکشنبه در نشست کار گروه اجتماعی،فرهنگی، سلامت خانواده و بانوان استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: فعالیت حدود یک هزار مرکز قانونی و مجوزدار عرضه سیگار در این استان نشانه وجود تقاضا در این بخش است. 

وی بیان کرد: باید به فکر جایگزینی مناسب برای سیگار در بین اقشار جامعه به ویژه نسل جوان باید بود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان ادامه داد: مراکز عرضه سیگار می‌توانند مشوق میزان تقاضا و نیز ایجاد مرکز جدیدی با توجه به سودآوری باشند.

وی با تاکید بر رعایت فاصله قانونی مراکز عرضه سیگار با مرکزهای آموزشی و فرهنگی، تصریح کرد: گشت مشترک دستگاه‌های متولی با حضور نماینده دستگاه قضایی برای رصد  دوباره به منظور تطبیق این مراکز با قوانینی مانند رعایت حد فاصل و نصب تابلوهای تبلیغاتی، انجام و در صورت مغایرت با موارد قانونی، رای صادر شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان ابرازداشت: همکاری دستگاه‌ها اجرایی و قضایی با این مساله در کاهش تبلیغات عرضه سیگار موثر است.

وی بیان کرد: تبلیغ و فروش مواد دخانی در شعاع ١٠٠ متری مراکز آموزشی ممنوع است. 

فصای مدارس برای ورزش دختران مناسب‌سازی شود

خجسته‌پور اظهارداشت: برنامه جامع عملیاتی توسعه ورزش در سمنان با مشارکت دستگاه‌های متولی مانند ورزش و جوانان، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش با هدف افزایش تحرک در بین اقشار مختلف این استان تهیه و تدوین شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اضافه کرد: برنامه‌های توسعه ورزش در این استان به طور معمول مقطعی و به صورت جزیره‌ای توسط دستگاه‌های متولی اجرا می‌شود که این مساله از تاثیرگذاری اقدامات می‌کاهد.

وی با اشاره به تغییر در سبک زندگی، خاطرنشان کرد: ورزش در محله‌ها به سبب این مساله برچیده شده و اکنون مدارس یک از ظرفیت‌های توسعه و ترویج ورزش در زندگی به ویژه از دوران کودکی است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش استان سمنان برنامه عملیاتی توسعه ورزش معلمان و دانش‌آموزان را ارائه دهد.

خجسته‌پور با اشاره به محدودیت فضای مدارس سمنان، تصریح کرد: حداقل در حوزه ورزش، در مدارس دخترانه این استان محرم‌سازی یعنی ایجاد فضایی با رعایت موازین شرعی به منظور افزایش تحرک  و انگیزه در دختران انجام شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان یادآور شد: برنامه‌های مقطعی در حوزه ورزش ضمن ایجاد انگیزه باید به یک فرآیند تبدیل شود.

اخبار مرتبط