شرکت های تعاونی توسعه و عمران نقش محوری در پویایی اقتصاد محلی گیلان دارند

رشت - ایرنا- مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستان های استان می توانند نقشی محوری در پویایی اقتصاد و توسعه محلی داشته باشند.

یونس رنجکش عصر یکشنبه  در نشست شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستان های گیلان که با هدف بهره مندی از ظرفیت های این مجموعه برگزار شد، افزود : با توجه به ماهیت مردمی،  این شرکت ها می توانند بر اساس ظرفیت های قانونی که وجود دارد نقش آفرینی مهمی در عرصه های مختلف سرمایه گذاری و رونق اقتصادی شهرستان ها داشته باشند.
وی اظهار داشت : شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ها و سوق دادن مشارکت های مردمی در این زمینه بواسطه یک کار گروهی در قالب تعاونی قدرت بزرگی را شکل می دهد که قابلیت های آن برای توسعه محلی بسیار سرنوشت ساز است.

رنجکش ادامه داد : آنچه برای این مجموعه باید مهم باشد برنامه ریزی برای شناخت فرصت ها و ایجاد کارآفرین های جدید و جلب مشارکت های مردمی در بهره مندی بیشتر از ظرفیت های محلی است.
وی اضافه کرد: در هریک از شهرستان ها مزیت های بسیاری برای سرمایه گذاری در موقعیت های طبیعی، صنایع دستی، مناطق گردشگری، زیارتگاهها، محصولات کشاورزی، خوراکی ها،  صنایع متنوع و محصولات فرهنگی و موارد دیگر وجود دارد که می توانند زمینه های خوبی برای ایجاد کسب و کارهای جدید در منطقه باشند.
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از برند سازی به عنوان یکی از مهمترین فرصت های سرمایه گذاری در استان گیلان یاد کرد که شرکت های تعاونی توسعه و عمران استان می توانند با فعالیت بر روی این ظرفیت نسبت به معرفی و فروش محصولات در سطح ملی و صادرات اقدام کنند.
رنجکش همچنین با توجه به فضای ایجاد شده در زمینه توسعه زراعت چوب و استفاده چند منظوره از آب بندان ها اضافه کرد : این شرکت های تعاونی می توانند در قالب پشتیبان از اشتغال های خرد در شهرستان ها و یا سرمایه گذاری ها در زمینه های اشاره شده حمایت کنند.
وی تاکید کرد : هر گونه حمایت و پشتیبانی لازم از طرح های سرمایه گذاری توسط نهادهای مردمی در اولویت سیاست های دولت و استانداری قرار دارد و تلاش می کنیم در چهار چوب قانون از آنها پشتیبانی شود.
 تحویلداری معاون امور تعاونی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده هم اکنون در  هشت شهرستان،  تعاونی های توسعه و عمران تاسیس و  ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرده اند و در سایر شهرستان ها هم در شرف تاسیس است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در این تعاونی ها وجود دارد آنها می توانند در زمینه های مختلف فعالیت های ارزشمندی داشته باشند که نیاز به پشتیبانی دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =