امام جمعه جهرم:‌ سوزاندن کتاب علمی، اقدامی سخیف است

شیراز-ایرنا-امام جمعه جهرم گفت: سوزاندن کتاب پزشکی عملی زشت و سخیف است، همچنانکه اقدام فردی در سوزاندن کتاب هاریسون از سوی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز محکوم شده است.

حجت‌الاسلام محمدحسین مدبر یکشنبه در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جهرم ادامه افزود: زشتی سوزاندن یک کتاب معتبر  علمی توسط شخصی که ملبس به لباس روحانیت است آنجا بیشتر نمایان می شود که همواره رویکرد  اسلام و آموزه‌های اصیل آن توصیه به  کسب علم و دانش  در هر  مکان بوده است.

وی اظهار کرد: امام علی(ع) در حدیثی می فرمایند: "داناترین مردمان کسانی هستند که قدر علوم خود را می دانند و از علوم سایر مردمان استفاده می کنند." و از این رو آتش زدن کتب و مراجع علمی یادآور کتاب سوزی های بزرگ تاریخ  است.

وی با استناد به تحقیقات  انجام شده در دانشگاه علوم حدیث قم گفت: شش هزار روایت در خصوص طب وجود دارد که ۸۰ درصد آن بدون سند است. از این میان دو سوم  این سندها نیز  با بررسی های انجام شده، مخدوش است.  

مدبر  در ادامه با بیان اینکه مفهومی به عنوان "طب اسلامی " وجود ندارد، گفت: از میان سیصد روایت باقی مانده، فقط ۶۰ روایت حاوی توصیه های درمانی است و بقیه شامل توصیه های بهداشتی است؛ که حقیقی(برای یک مورد خاص) و خارجی(کلی)  بودن آن  هم هنوز درحال بررسی است. 

 اخیرا در فضای مجازی ویدیویی منتشر شد که در آن، فردی با کسوت و لباس روحانیت کتاب هاریسون که یکی از کتب مرجع پزشکی است را به آتش می‌کشد. این اتفاق واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =