جهاد کشاورزی در دشت دهرضای ریگان طرح  پخش سیلاب اجرا می‌کند

کرمان - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: نظر به سیل خیزی مناطق شرقی استان و به منظور جلوگیری از خسارت به مزارع کشاورزی دشت دهرضای ریگان طرح پخش سیلاب در این منطقه اجرا می‌شود.

عباس سعیدی شامگاه سه شنبه  در جریان سفر به شهرستان ریگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: منطقه دهرضای ریگان در مسیر سیلاب قرار دارد و  سالانه خسارات زیادی به کشاورزی این منطقه وارد میشود.
وی بیان داشت: در این منطقه طرح مطالعاتی پخش سیلاب توسط منابع طبیعی انجام شده و به زودی این طرح در دشت دهرضای ریگان عملیاتی خواهد شد .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود : همچنین در منطقه دهرضا چندین موتور پمپ کشاورزی وجود دارد که به زودی این موتور پمپ ها تعیین تکلیف و واگذار خواهند شد .
سعیدی بیان داشت : منطقه دهرضا مستعد برای کشت یونجه می باشد که این موتور پمپ ها بدین منظور به افراد جویای کار واگذار خواهند شد.
او با اشاره به توسعه بخش کشت گلخانه ای در استان اظهارداشت: طی دو سال گذشته کشت گلخانه ها بطور چشمگیری در استان توسعه یافته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یاداور شد: در زمینه پرداخت تسهیلات گلخانه ها هیچ محدودیتی در استان وجود ندارد و افراد متقاضی هر مقدار تسهیلات نیاز داشته باشند در اختیار قرار خواهد گرفت.
سعیدی از متقاضیان کشت های گلخانه ای خواست جهت دریافت تسهیلات و مشاوره به ادارات جهاد کشاورزی در شهرستانهای استان مراجعه کنند.

تخریب ۲۰کیلومتر از راه اسفالت محور دهرضای ریگان قطب اقتصادی تولید یونجه شرق استان

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای ریگان گفت: ۲۰کیلومتر از راه آسفالته محور دهرضای شهرستان ریگان در اثر سیلاب تخریب شد .

محمد حسین جزینی زاده در گفت و گو با ایرنا ضمن اشاره به اینکه این محور یکی از محورهای شهرستان در زمینه اقتصاد کشاورزی است بیان داشت :با از بین رفتن این محور مشکلاتی در زمینه اقتصادی برای شهروندان ریگانی به وجود خواهد آمد .

وی بیان داشت :سیلاب بیش از ۶میلیارد تومان به محور اسفالت روستایی دهرضای شهرستان ریگان خسارت وارد کرده است .

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای ریگان با اشاره به اینکه سیلاب راه ارتباطی ۴۳روستای ریگان را مسدود کرده  بود که با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری این محور بازگشایی و تردد در این محورها امکان پذیر شد .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =