آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی ایران از زبان شکوری

تهران- ایرنا- سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: در مورد اینکه گزینه سرمربیگری تیم ملی ایرانی است یا خارجی، اصول مذاکره می‌گوید که نباید زیاد روی آن مانور بدهیم. ما هم گزینه داخلی داریم و هم گزینه خارجی.

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با یک برنامه رادیویی درباره ایرانی بودن سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: در این رابطه همانطور که حیدر بهاروند هفته قبل اعلام کرد، در اولین فرصت سرمربی تیم ملی معرفی خواهد شد. در مورد اینکه گزینه سرمربیگری تیم ملی ایرانی یا خارجی است، اصول مذاکره می‌گوید که نباید زیاد روی آن مانور بدهیم. ما هم گزینه داخلی و هم گزینه خارجی داریم. با شرایطی که کشور ما دارد و مهدی علی نژاد هم اعلام کرد اولویت ما این است که از پتانسیل‌های داخلی استفاده کنیم. ما نیروهای کارآمدی که باتجربه هم هستند، زیاد داریم. هنوز چیزی قطعی نشده و اگر بشود سرپرست فدراسیون اعلام می‌کند. در حال رایزنی هستیم. مذاکرات صورت گرفته، اما در حال حاضر نمی‌توانیم بگوییم چه شخصی سرمربی تیم ملی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: هر قراردادی مباحث مبلغ و مدت قرارداد را دارد. باید نقاط ضعف و قوت قراردادهای قبلی را هم در نظر بگیریم. تیم مخصوصی روی این مسئله در حال کار است. با توجه به اینکه بحث لیگ قهرمانان و انتخاب فدراسیون را داشتیم، من درگیر این مسائل بودم. اطلاعات شفاف و دقیق را دوستان در حال مذاکره می‌توانند ارائه بدهند. این مذاکره با محوریت حیدر بهاروند انجام می‌شود و کمیته فنی هم نظرات خودش را اعلام کرده است. گزینه ما قطعا گزینه‌ای است که تیم ملی را به جام جهانی برساند و همچنین بحث جام ملت‌های آسیا را هم داریم. چهار بازی حساس و مهم در فروردین و خردادماه داریم. تمام تلاش و هم و غم ریاست فدراسیون و کمیته فنی این است که انتخاب خوبی داشته باشیم. اصول مذاکره ایجاب می‌کند روی اینکه گزینه سرمربیگری تیم ملی داخلی است یا خارجی صحبتی نکنیم.

 سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره شکایت مارک ویلموتس گفت: شکایت خاصی از طرف او اعلام نشده است. ما مبلغی را به او پرداخت کردیم که بیشتر از کاری بوده که انجام داده و فدراسیون فوتبال اکنون مطالبه دارد و درخواست کردیم که ویلموتس مبلغ اضافه را به حساب فدراسیون فوتبال واریز کند.

وی درباره انتخابات هیات فوتبال استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر اولویت ما برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال است. هیات‌رییسه تصمیم گرفت که این انتخابات قبل از عید نوروز باشد و من به عنوان مسوول برگزاری انتخابات و دبیر مجمع فکر می‌کنم تصمیم خوبی گرفته شده چون باید هرچه سریع‌تر رییس فدراسیون فوتبال مشخص شود. استفاده از نیروهایی که اهداف بلندمدت دارند به ما خیلی کمک می‌کند و امیدواریم انتخابات به خوبی برگزار شود. فرایندی را شروع کرده‌ایم که اعضای مجمع تا هفتم اسفندماه فرم‌های لازم را دریافت کنند و از هشتم تا بیستم ثبت‌نام کاندیداها انجام شود. در حال حاضر حبیب‌الله شیرازی سرپرست نیستند و رییس هستند و باید با این عنوان رای بدهند. در اساسنامه بندی وجود دارد که رییس هیات می‌تواند تا زمان برگزاری انتخابات و مشخص شدن رییس جدید به فعالیت خودش ادامه بدهد. با استفاده از این بند ریاست هیات استان تهران را دارد و سعی می‌کنیم در سریع‌ترین زمان این مسئله را حل کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha