چهار ووشوکار دامغان به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شدند

سمنان - ایرنا - رییس هیات ووشو شهرستان دامغان گفت: چهار ورزشکار دامغانی به عنوان نمایندگان استان سمنان به اردوی انتخابی تیم ملی ووشو راه یافتند.

حسین تقی پور عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: چهار ووشوکار تالو نماینده استان سمنان، همگی از شهرستان دامغان، به اردوهای انتخابی تیم ملی راه یافتند. 
وی بیان کرد: این چهار تالوکار به نام‌های امیرحسین عسگری در رده نونهالان، علیرضا عرب و سیدمحمد باقر میرکمالی در رده نوجوانان و یوسف عسگری در رده جوانان این مسابقات حضور دارند. 
تقی‌پور تصریح کرد: این مسابقات از پنجم تا هشتم بهمن ۹۸ در استان کردستان برگزار می شود و در پایان افراد برتر، جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب می‌کنند. 
وی ادامه داد: تیم ملی ووشوی جوانان ایران، سال آینده رقابت‌های جهانی مراکش را در پیش دارد که می‌توان امیدوار بود با برتری و کسب رتبه برتر، ووشوکاران دامغانی بتوانند با حضور در اردوی تیم ملی به رقابت‌های جهانی اعزام شوند. 
تقی‌پور اضافه کرد: علی ولی نیاز به عنوان سرپرست و حسین تقی پور به عنوان مربی در کنار این ورزشکاران حضور دارند.
رییس هیات ووشو شهرستان دامغان تصریح کرد: ووشو از ورزش‌های مدال آور و باکیفیت استان سمنان است و انتظار می‌رود تا این رشته ورزشی بهتر از گذشته مورد حمایت مسوولان قرار گیرد.

۳۸ هیات ورزشی در شهرستان دامغان فعالیت دارند و چهار هزار نفر در این شهرستان بیمه شده ورزشی هستند.
تعداد ورزشکاران رشته ووشو در دامغان ۲۳۰ نفر است که از این تعداد، سه نماینده در تیم های لیگ برتر و یک نماینده در تیم ملی حضور دارند.

اخبار مرتبط