فعالیت گروه قرنطینه پزشکی در بنادر، شبانه‌روزی شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با هدف جلوگیری از ورود ویروس «کرونا» به کشور گروه قرنطینه پزشکی باید برای تایید ورود و خروج کشتی و اشخاص در بندر، به صورت شبانه‌روزی در بنادر حضور داشته باشند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی «محمد راستاد»  در نشست مدیران این سازمان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور چین، افزود: برای جلوگیری از انتقال این بیماری از طریق بار و تردد خدمه‌های کشتی‌های ورودی به بنادر کشور و با هدف کاهش نگرانی خانواده‌ها از شیوع و انتقال بیماری کرونا از خاور دور اقداماتی در بنادر کشور انجام شده است.

وی که در نشستی با موضوع «بیان مشکلات و چالش های بنادر بازرگانی» با مدیران بنادر کشور در حال سخنرانی بود، با اشاره به چالش‌های عملیاتی و تجهیزاتی مشترک بنادر بزرگ تجاری کشور و ضرورت ارائه راهکارهای اجرایی و برنامه زمان بندی شده برای رفع این چالش‌ها، گفت: با همین امکانات و ابزارهای موجود در بنادر کشور، به سادگی، می توانیم چالش های مدنظر مدیران بنادر را رفع کنیم.

وی افزود: تامین تجهیزات بندری مخصوص تخلیه کالاهای فله و غلات بنادر امام خمینی (ره)، انزلی و شهید رجایی باید هرچه سریع‌تر، مطابق با جابه جایی برنامه ریزی شده، صورت بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به ترافیک جدید ورودی به بندر شهید رجایی ناشی از ورود کالاهای اساسی به این بندر، نیاز به تجهیزات بندری مخصوص کالاهای فله و غلات در بندر شهید رجایی بسیار زیاد شده است.

راستاد با بیان اینکه کمبود تجهیزاتی برخی بنادر با مدیریت درست قابل برطرف شدن است، تاکید کرد: لازم است معاونت مهندسی و توسعه توسعه امور زیر بنایی، هرچه سریعتر پروژه انتقال تجهیزات به بنادر امام خمینی ره و شهید رجایی را پیگیری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =