انگیزه دوره جدید نظام‌مهندسی ساختمان، مالی و سیاسی نیست

تهران- ایرنا- رییس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هدف بزرگترین تشکل غیردولتی کشور در دوره جدید را اجرایی و تخصصی دانست و گفت: اعضای سازمان نظام مهندسی در دور جدید انگیزه سیاسی و مالی برای عضویت در شورای مرکزی ندارند.

«احمد خرم» در مراسم معارفه خود که امروز ششم بهمن در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: اولین بار است که در هشت دوره نظام مهندسی شاهد حضور وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه هستیم که این نشان از اهمیت دادن وزیر به نهادهای مردم‌نهاد دارد.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی یک نهاد مردم نهاد با عضویت ۵۵۰ هزار نفر مهندس است، گفت: نظام مهندسی بزرگترین سازمان مردم نهاد است که ۵۵۰ هزار مهندس عضو آن هستند و به همین دلیل حقی برای خطا کردن نداریم.

خرم با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی در این دوره هیچ انگیزه مالی و سیاسی ندارد، گفت: انگیزه اصلی ما اداری، اجرایی و تخصصی است.

وی با بیان اینکه با مدیریت « نتیجه گرا» یا همان «مدیریت پروژه‌ای» به دنبال کار جدی درعرصه مهندسی هستیم ابراز امیدواری کرد که این تصمیم منجر به تحولی بزرگ در جامعه مهندسی کشور شود.

در این مراسم همچنین «فرج الله رجبی» رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: سازمان در دوره هفتم، دوران پرحاشیه‌ای را گذراند و حاشیه‌ها اجازه نداد به اهداف خود برسیم اما با ورود محمد اسلامی به وزارت راه وشهرسازی این فضای آشفته خاتمه یافت و به آرامش رسیدیم.

وی با بیان اینکه عمده انرژی ما در دوره سابق صرف مسائلی شد که نباید اتفاق می‌افتاد، افزود: سازمان‌ نظام مهندسی به انضباط تشکیلاتی، شفافیت مالی و ارتقای خدمات مهندسی نیازمند است که امیدواریم شورای مرکزی برای تحقق این برنامه های وارد عمل شد.

رجبی تصریح کرد: شورای هفتم از نبود شفافیت مالی ضربه زیادی خورده است. ضمن اینکه عدم توجه به منافع ملی یکی از نقاط ضعف نظام مهندسی در دوره هفتم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha