۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83648796
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اشرف غنی خواستار پایان یافتن جنگ در افغانستان شد

کابل - ایرنا - رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با فرمانده نظامیان آمریکایی و سفیر جدید آمریکا دراین کشور بار دیگر بر برقراری آتش بس و پایان یافتن جنگ در مسیر گفت وگوهای صلح تأکید کرد.

کاخ ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد:  «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در این دیدار در باره سفر خود به دوحه و دیدار با هیأت سیاسی طالبان با اشرف غنی  گفت وگو کرد.

در این اطلاعیه آمده است: میلر در این دیدار گفت که رایزنی های زلمی خلیل زاد با نمایندگان طالبان ادامه دارد و در صورت پیشرفت این گفت وگوها، وی به افغانستان سفر خواهد کرد.

موضوع آتش بس و کاهش خشونت در افغانستان، اختلاف های رهبران دولت وحدت ملی و برخی از مقام های سابق این کشور را افزایش داده و دو طرف دراین زمینه به یکدیگر اتهاماتی وارد می کنند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان رئیس جمهوری را به انحصارگرایی صلح از طریق وزارت جدید به نام وزارت امور صلح متهم کرده است. اما اشرف غنی رئیس اجرایی و حامد کرزی رئیس جمهوری سابق را متهم به بی برنامگی در باره صلح متهم کرده است و می گوید منتقدان هیچ طرحی برای اجرایی کردن صلح ندارند.

این وضعیت سبب شد تا مخالفان رئیس جمهوری روز گذشته نشستی در کابل برگزار کردند تا طرح جامعی برای صلح ارائه کنند که تاکنون جزئیات آن منتشر نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =