۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83648771
۰ نفر

برچسب‌ها

تقویت بخش کشاورزی اردبیل در توسعه آبیاری نوین

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: بخش کشاورزی اردبیل در توسعه سیستم نوین آبیاری و تحت فشار به رتبه خوبی رسیده است.

مسعود امامی یگانه روز یکشنبه در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی افزود: تولید سالانه بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی و اشتغال مستقیم ۱۰ هزار نفر در بخش کشاورزی اردبیل موید نقش این منطقه در تولید ثروت ، کارآفرینی و قابلیت صادراتی محصولات تولیدی آن است.

وی از لزوم گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی و بکارگیری نیروهای جوان تحصیل کرده ، مدیریت بهینه در مصرف آب کشاورزی و اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار و استفاده از آب و خاک برای رونق بخش کشاورزی منطقه خبر داد.

او اظهارداشت: در حوزه شهرستان اردبیل ۸۹۹ هکتار آبیاری تحت فشار قبل از سال ۹۸ اجرا شده بود که از اول سال جاری تاکنون هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دشت اردبیل به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده و بیش از ۲۰ هزار هکتار در دست مطالعه و یا در وضعیت تشکیل پرونده برای معرفی به بانک قرار دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل نیز در این جلسه از کسب رتبه‌های برتر در تولیدات دام و طیور این شهرستان در زمینه‌های مختلف تولید گوشت سفید (رتبه اول استان ) ، گوشت قرمز ( رتبه ۳ استانی) ، تولید شیر (رتبه دوم استان )، تولید عسل ( رتبه اول استانی) و جوجه یکروزه (رتبه اول استان) خبر داد.

حسین احدی عالی گفت: میزان اشتغال‌زایی بخش کشاورزی این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌های استان بیشتر و ارزش ریالی تولیدات دامی این شهرستان نیز بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =