گازگرفتگی در تربت‌حیدریه ۱۵ نفر را راهی بیمارستان کرد

تربت‌حیدریه - ایرنا - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی تربت‌حیدریه از مسمومیت ۱۵ نفر با گاز مونو کسید کربن در روستای کاهی این شهرستان خبر داد.

محمدجواد امیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با دریافت گزارشی مبنی بر گاز گرفتگی در یکی از مساجد روستای کاهی از توابع بخش جلگه رخ و مسمومیت تعداد زیادی از مردم بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن،  تیمی از اورژانس رباط سنگ به منطقه اعزام شد که پس از بررسی کارشناسان و با توجه به تعداد زیاد مصدومان، درخواست اتوبوس آمبولانس شد و پس از انجام اقدامات اولیه و تحت مراقبت، ۱۵ مصدوم برای بهبود شرایط جسمانی به بیمارستان رازی تربت حیدریه اعزام شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی تربت‌حیدریه، مهمترین علت مسمومیت ناشی از گازگرفتگی را بی‌توجهی به نکات هشدار دهنده هنگام استفاده از وسایل گرمایشی ذکر کرد و رعایت مسائل ایمنی و اطلاع رسانی هرچه بیشتر رسانه‌ها برای کاهش آسیب ناشی از مسمومیت با گاز مونو کسید کربن را خواستار شد.

وی مهمترین علائم گازگرفتگی و مسمومیت را حالت گیجی، سردرد همراه با احساس سنگینی، تهوع و استفراغ و سوزش شدید در ناحیه چشم و گلو، احساس گرفتگی و درد شدید در قفسه سینه ذکر کرد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌دهد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

 
 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =