آیت الله سبحانی: آزادی زندانیان مهریه به قانون تبدیل شود

قم-ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: گرچه یکی از اقدامات رئیس قوه قضائیه آزادی زندانیان مهریه بوده اما این مساله باید به صورت لایحه قانونی تصویب شود و در کل کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.

به گزارش روز یکشنبه مرکز خبر حوزه، وی در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بیان کرد: باید در اسناد ازدواج به جای واژه "عندالمطالبه" (هنگام درخواست) واژه "عندالاستطاعه" (هنگام توان) گنجانده شود.

 وی با اشاره به رد صلاحیت برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان قانون اساسی گفت: مجلس در راس امور است و نباید در تایید صلاحیت افراد مسامحه شود و نباید افرادی در این نهاد مهم حضور یابند که متهم به فساد هستند.

آیت‌الله سبحانی زیرکی و هوشمندی را از ویژگی‌های مدیران دستگاه قضا برشمردند و تاکید کرد: باید بدون ملاحظه و توصیه دیگران با افرادی که به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند با قاطعیت برخورد کرد.

این مرجع تقلید در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های رئیس قوه قضائیه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی گفتند: این اقدامات موجب امیدواری مردم شده است؛ باید در مناسب قضایی افرادی انتصاب شوند که علاوه بر همه شرایط یک مدیر خوب، انقلابی و مومن هم باشند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =