بنیاد مسکن خراسان شمالی ۱۹ پروژه عمرانی را آماده بهره‌برداری کرد

بجنورد-ایرنا- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی، ۱۹ پروژه اجرای طرح هادی و آسفالت معابر در روستاهای این استان را آماده بهره برداری کرده، که به مناسبت دهه فجر افتتاح می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای این پروژه های عمرانی، ۹۰ هزار و ۵۶۰ مترمربع، زیرسازی، روسازی و آسفالت انجام شده است. 

علی محمدی اظهار داشت: طرح های مزبور در تمام شهرستان های استان، همزمان با دهه فجر افتتاح می شود. 

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح هادی روستایی به منظور عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی از طریق کاهش فاصله دسترسی به زیرساخت های بهبود محیط زندگی در روستاها انجام می شود. 

وی با بیان اینکه ۴۱۲ واحد مسکونی هم در روستاهای استان آماده بهره برداری شده است گفت: این واحدهای مسکونی، با استفاده از تسهیلات مسکن روستایی اجرا شده و از هفته دولت امسال تا کنون پایان کار گرفته اند و برای آن، ۱۶۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. 

محمدی خاطرنشان کرد: در مجموع طرح های روستایی خراسان شمالی با ۲۲۱ میلیارد ریال اعتبار آماده بهره برداری شده است. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: با بهره برداری از این طرح ها، بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان از مزایای آن بهره مند می شوند.  

بر اساس این گزارش، بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی وجود دارد که بیش از نیمی از این تعداد، مقاوم است. 

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری استان خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند که ۷۰ درصد آنان از مزایای طرح هادی برخوردار شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =