۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 83648637
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش برف ارتفاعات جهرم را سفیدپوش کرد

شیراز-ایرنا- بارش برف در فارس و کاهش دما به شهرستان گرمسیری جهرم نیز رسیدو برخی ارتفاعات و مناطق این شهرستان نیز یکشنبه ششم بهمن ۹۸ سفیدپوش شدند.

پس از بارش برف در مناطق مختلف فارس، این پدیده جوی تمام ارتفاعات شهرستان جهرم را نیز سپیدپوش کرد و باعث کاهش دما شد.  تعداد کمی از ارتفاعات در جهرم معمولاً در زمستان و با برودت هوا پوشیده از برف می‌شود، اما در بارش‌های اخیر تمام ارتفاعات چهره زمستانی به خود گرفته‌اند.

در بخش سیمکان و به ویژه ارتفاعات کوه سور این بخش و روستاهای آرجویه، جرمشت و... ارتفاع برف تا ۱۰سانتی‌متر نیز رسیده است.

به دلیل نبود متصدی سنجش برف در بخش سیمکان شهرستان جهرم اگرچه امکان اندازه‌گیری رسمی برف وجود ندارد، اما برخی کوهنوردان و افراد محلی ارتفاع برف را در قله کوه سور تا ۸۰سانتیمتر نیز برآورد کرده‌اند.

در منطقه سردسیر و جنگلی چاتیز و کوه معروف بونیز، امروز برف به زمین نشست و باعث شادی شهروندان شد.

برف همچنین بر فراز ارتفاعات کوه سپیدار در شهرستان خفر نیز دیده می‌شود.

طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی در روزهای آینده هوای جهرم با کاهش تدریجی دما و وزش باد همراه خواهد بود. امروز یکشنبه(۶بهمن ماه) آسمان ابری در بعضی ساعات بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد خواهیم داشت که به تدریج از میزان ابرها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی جهرم بارندگی ۲۴ ساعت گذشته ۵. ۴ میلی‌متر گزارش شده است که جمع بارندگی سال زراعی جاری این شهرستان را به ۳. ۳۷۷ میلی‌متر رسانده است. بیشینه دما در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ درجه سانتیگراد و کمینه دما  ۰ درجه سانتیگراد بوده است .

امروز در این شهرستان، سرعت باد ۳ متر بر ثانیه و ۱۰ کیلومتر بر ساعت، رطوبت هوا ۷۰درصد و دید افقی ۱۰کیلومتر است.

آخرین بارش برف در داخل شهرستان جهرم متعلق به ۱۵بهمن ۱۳۹۵ بود که پس از ۱۸سال این شهر را سفیدپوش کرد.

جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =