کمک‌رسانی جهادگران خراسان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ادامه دارد

مشهد - ایرنا- مسوول گروه‌های جهادی اعزامی از خراسان به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان گفت: جهادگران این استان در قالب چهار گروه تخصصی از شهرستان‌های قوچان، مشهد، نیشابور، سرخس، طرقبه و شاندیز برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

سید جواد علیزاده موسوی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در قوچان افزود: پس از اطلاع از سیل سیستان و بلوچستان و با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر کمک‌رسانی به این منطقه ثبت‌نام از داوطلبان جهادگر خراسان رضوی آغاز شد که نزدیک  به ۲۰۰ متخصص در زمینه‌های مختلف اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: در ابتدا گروه واکنش سریع شامل ۴۵ جهادگر برای خروج مردم از بحران سیل به منطقه اعزام شد که دو تیم فنی و لجستیک از قرارگاه شهید ابراهیم هادی یک تیم پزشکی شامل ۱۵ پزشک متخصص، ماما و پرستار از قرارگاه شهید علیمردانی و یک تیم تبلیغی از قرارگاه جهادی عمار در این اعزام حضور داشتند.

مسوول گروه‌های جهادی اعزامی از خراسان به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان گفت: تیم فنی شامل جوشکار، سیم‌کش، لوله‌کش، بنا و تعمیرکار لوازم منزل بود، گروه لجستیک شامل لودر، گریدر، بولدوزر و کامیون به همراه رانندگانش است، تیم اعزامی از قرارگاه عمار نیز با همراهی پنج روحانی در زمینه بالا بردن روحیه کودکان به‌عنوان قشر آسیب‌پذیر در این حوادث با اجرای برنامه‌هایی همچون مسابقه و اهدای جوایز فعالیت دارند.

علیزاده افزود: گروه جهادی خراسان رضوی از ۲۷ دی‌ماه در شهرستان کنارک مستقر است و به هشت روستا در دهستان کهیر و حاشیه شهر کنارک امدادرسانی می‌کند.

وی ادامه داد: هر چند وضعیت در این منطقه از حالت بحران خارج‌ شده و مردم به شرایط عادی زندگی بازگردانده می شوند اما مردم هنوز برای تأمین آرد برای پخت نان، برنج، روغن، موکت و مواد غذایی دیگر در تنگنا هستند از این رو مردم می‌توانند کمک‌های خود را از طریق بسیج سازندگی سپاه به این مناطق ارسال کنند.

او تاکید کرد: بهترین نوع کمک‌رسانی کمک‌های نقدی است چون با توجه به طولانی بودن مسافت گاهی هزینه ارسال بیش از ارزش محموله‌های کمک‌رسانی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =