۲۰ پرونده تخلف انتخاباتی مدیران در گچساران تشکیل شد

گچساران- ایرنا- رئیس دادگستری گچساران گفت: ۲۰پرونده تخلف انتخاباتی مدیران این شهرستان در جریان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دستگاه قضایی این شهرستان تشکیل شد.

رضا غریب‌پور روز یکشنبه در نشست شورای اداری گچساران افزود: بیشترین این پرونده ها  در زمینه حضور مدیران در جلسات انتخاباتی بوده است.

وی با بیان اینکه  فعالیت مدیران اجرایی در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است گفت:  هیچ یک از کارمندان دولتی نمی‌توانند تا قبل از زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی  برای نامزدهای انتخابات تبلیغ کنند و  معتقدم که اجرای قانون بهتر از عدم اجرای قانون است.

غریب پور اظهار داشت: عملکرد و اقدامات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی دستگاه قضایی رصد می‌شود.

وی به مشارکت حداکثری ، امنیت و صحت انتخابات اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی حساسیت ویژه ای در زمینه امنیت انتخابات دارد و در صورتی که انتخابات صحیح برگزار نشود بررسی خواهد کرد.

غریب پور ابراز کرد: هر گونه تبلیغات انتخاباتی خارج از زمان تعیین شده از طرف هر شخص، گروه و جناحی ممنوع و خلاف قانون بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.
وی با بیان اینکه مشارک در انتخابات در استان بسیار بالاست افزود: در انتخابات کاندید یا افرادی هستند که  نکات منفی طرف مقابل را بیان می کنند در حالی که چنین مواردی صحیح نیست.

غریب پور با بیان اینکه در ایام انتخابات کاندیداها زیاد سیاه نمایی می شود گفت: سیاه نمایی و زیرسوال بردن خدمات نظام در تبلیغات انتخاباتی جرم و کاری غیراخلاقی است.

وی با بیان اینکه طبق قانون قبل از زمان رسمی انتخابات تبلیغات ممنوع است گفت:  بسیار خطر ناک است که  فضا به سمت دو قطبی کاذب و منفی پیش  رود.

غریب پور با بیان اینکه تبلیغات طایفه گرایی و قوم گرایی نکات جالبی نیست گفت:  دستگاه قضایی در انتخابات قدرت نمایی با سلاح را محکوم، و برخورد می کند و در این زمینه بی طرفانه عمل خواهد کرد.

رئیس دادگستری گچساران گفت: اعضاء هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات باید اصل بی‌طرفی را رعایت کند.

وی تصریح کرد: شایسته نیست کاندیدها همدیگر را با الفاظ ناشایست خطاب کنند هرچند معتقدم که خدمات نظام نباید به اسم فرد و یا جریانی مصادره شود.

رئیس دادگستری گچساران گفت: کارمندان دولت نباید در انتخابات تبلیغاتی داشته باشند و برای برخی مدیران‌پرونده تشکیل شده است.

غریب‌پور افزود: همه عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی برای افزایش مشارکت سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم تلاش و زمینه پویایی و نشاط انتخاباتی را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: روسای ادارات و مدیران دستگاه‌های اجرایی از هرگونه دخالت در تبلیغات انتخاباتی در محل کار بپرهیزند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =