۴۰ پرونده تخلف انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد در حال رسیدگی است

یاسوج- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۴۰ فقره پرونده تخلف انتخاباتی در دادسراهای این استان تشکیل شده که همگی آنها در حال بررسی و رسیدگی است. 

به گزارش ایرنا، سید علی ملک حسینی روز یکشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بخش عمده ای از این پرونده ها مربوط به شهرستان گچساران است.

وی افزود: هیچ فردی اعم از مردم، مدیران اجرایی یا کارکنان نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد حق استفاده از بیت المال برای حمایت از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را ندارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چند مورد انگشت شمار در این استان وجود داشت که به تعدادی تذکر داده شده و برخی نیز تفهیم اتهام شدند.

ملک حسینی عنوان کرد: هر کجا و هروقت که لازم باشد سرعت و قاطعیت در برخورد قضایی با انواع جرائم انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد سرلوحه کار متولیان امر و مسؤولان مربوطه قرار می گیرد.

وی با اشاره به ممنوعیت تبلیغات زودهنگام انتخاباتی، ابراز داشت: مواردی از تجمع و تبلیغات زودهنگام در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشت که تذکرهای لازم داده شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه تجمع انتخاباتی در مکان های عمومی و تالارهای این استان ممنوع و غیرقانونی بوده و تاکنون نیز چند فقره پرونده در همین زمینه در استان تشکیل و افرادی تفهیم اتهام شده اند.

ملک حسینی اظهار داشت: هرگونه نظرسنجی انتخاباتی از سوی رسانه های کهگیلویه و بویراحمد در مورد انتخابات پیش رو خلاف قانون و ممنوع است.

وی افزود: چند نظرسنجی انتخاباتی غیرقانونی از سوی تعدادی پایگاه‌ خبری محلی کهگیلویه و بویراحمد انجام شده بود که با آنان برخورد قضایی شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از پایگاه های اطلاع رسانی این استان یک داوطلب را از هم اکنون پیروز قطعی انتخابات پیش رو اعلام کرده بود که مدیر و خبرنگار آن احضار، بازداشت و سپس با قرار تأمین آزاد شدند.

ملک حسینی عنوان کرد: یک پایگاه خبری کهگیلویه و بویراحمد نیز به یکی از داوطلبان انتخابات پیش رو توهین کرده بود که برخورد لازم انجام شد.

وی ابراز داشت: برخی از مهمترین وظایف رسانه های کهگیلویه و بویراحمد شامل معرفی شاخص های نماینده مجلس در تراز انقلاب اسلامی و زمینه سازی برای حضور حداکثری، شاداب و پرشور مردم این استان در انتخابات پیش رو است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =