همدان به میانه راه پایتخت کتاب ایران رسید

همدان- ایرانا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از راهیابی پایتخت تاریخ و تمدن به مرحله نیمه‌نهایی طرح "پایتخت کتاب ایران" خبر داد و گفت: همدان جزو ۳۸ شهر معرفی شده در این مرحله است.

احمدرضا احسانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ششمین طرح پایتخت کتاب ایران در حال اجرا است و بر اساس گزارش دبیرخانه مرکزی این طرح ۱۶۳ شهر آثار و مستندات خود را مبنی بر شایسته بودن برای پایتخت کتاب ایران ارسال کرده اند.

وی اضافه کرد: همدان یکی از ۳۸ شهر راه یافته به مرحله نیمه نهایی است و امیدواریم به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شود. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به طرح‌های ارائه شده، برخورداری از فضاهای فرهنگی، وجود مفاخر و رونق کتاب و کتابخوانی در این استان گفت: این شاخص ها می تواند به انتخاب همدان به عنوان شهر پایتخت کتاب ایران کمک کند.

احسانی با بیان اینکه امسال شهر یزد پایتخت کتاب ایران است، افزود: همدان تاکنون در این طرح موفق نبوده و هر شهری که بهترین طرح را ارائه کرده باشد به مدت یکسال پایتخت کتاب کشور می شود.

خرداد امسال معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از انتشار فراخوان ششمین دوره «پایتخت کتاب ایران» خبر داده و یادآوری کرد که تا پایان آذرماه علاقه مندان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های بکر با موضوع توسعه و ترویج کتابخوانی را به دبیرخانه این طرح ملی ارسال کنند.

مجید فروتن اعلام کرده بود که طرح‌های ارائه شده به دبیرخانه این طرح ملی باید خلاقانه، ابتکاری و قابلیت فراگیری و اجرای عمومی در سطوح مختلف سنی و اقشار مختلف را داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =