برخورداری بازنشستگان دوران دفاع مقدس از مزایای مناطق جنگی

ایلام - ایرنا - نماینده ایلام، مهران، سیروان، چرداول، ایوان و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اعطای فوق‌العاده مناطق جنگی به بازنشستگانی که در زمان جنگ تحمیلی یا بعد از آن بازنشسته شده‌اند به تصویب مجلس رسید.

جلال میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این در لوایح قبلی فوق‌العاده مناطق جنگی فقط شامل حال شاغلان کنونی دستگاه‌های اجرایی و امنیتی می‌شد که با اعتراض بازنشستگان و مسوولان استان‌های درگیر جنگ تحمیلی مواجه شد.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه به علت داشتن بار مالی موافق الحاق بازنشستگان به این مصوبه نبود و مجلس تغییراتی را در این طرح ایجاد کرد و طی ۲ هفته گذشته مجلس ایرادات این مصوبه اصلاح و امروز مصوب شد.

میرزایی یادآور شد: مجلس به این سوال که آیا شاغلانی که در زمان دفاع مقدس در دستگاه‌های اجرایی مناطق عملیاتی و امنیتی موضوع مصوبه ۱۳۷۶ ستاد کل نیروهای مسلح خدمت کرده‌اند و در آن زمان و یا پس از آن بازنشسته شده‌اند، مشمول مزایای مندرج در بند ج ماده  ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه می‌شوند؟ پاسخ مثبت داد.

وی اضافه کرد: با تصویب مجلس، شورای نگهبان در مدت ۱۰ روز از زمان وصول این طرح نسبت به تایید یا عدم تایید آن اعلام نظر می‌کند که در صورت تایید شورای نگهبان برای اجرا در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

وی گفت: احتمال پرداخت مابه‌التفاوت فوق‌العاده مناطق جنگی که از زمان تصویب این طرح تاکنون به شاغلان پرداخت شده است به بازنشستگان نیز وجود دارد.

میرزایی تاکید کرد: این طرح شامل همه بازنشستگانی می‌شود که زمان جنگ تحمیلی یا بعد از پایان جنگ در خود استان‌های درگیر جنگ بازنشسته شده‌اند.

این طرح صبح امروز با ۱۵۰ رای موافق به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها