۱۵ روستای مهاباد همچنان در محاصره برف قرار دارد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: راه ارتباطی ۱۵ روستای بخش مرکزی و خلیفان این شهرستان برای سومین روز پیاپی به علت بارش برف و کولاک همچنان مسدود است.

محسن خادمی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سه روز قبل بارش برف و بروز کولاک شدید باعث مسدود شدن راه ارتباطی روستاهای «سولغه»، «قورغان»، «جانداران»، «چومل»،«اصحاب»، «سرخاب»، «کارگ»، «هه‌رمی»، «ازوندره»، «پیرمکایل»، «عین‌ملا»، «قزلجه علیا و سفلی»  و چند روستای دیگر در بخش‌های مرکزی و خلیفان این شهرستان شده است.

وی اضافه کرد: کولاک شدید باعث انباشته شدن مقدار زیادی برف در محورهای روستایی این شهرستان شده است به طوری که در برخی مناطق ارتفاع برف به بیش از ۲ متر رسیده است.

وی با بیان اینکه عوامل راهداری برای بازگشایی این محورهای روستایی اعزام شده‌اند افزود: در محورهای بین‌شهری تردد خودروها بدون مشکل جریان دارد و تنها در قسمتی از گردنه «زمزیران» در محور مهاباد- سردشت کولاک باعث لغزندگی و کاهش دیده شده که عوامل راهداری در مسیر برای کمک به رانندگان و برف‌روبی حضور دارند.

وی با اشاره به کمک‌رسانی عوامل راهداری به مسافران ۷۱ خودرو گرفتار در برف و کولاک نیز گفت: عوامل راهداری سرنشینان ۴۱ خودرو در گردنه «قره‌بلاغ» محور مهاباد - بوکان، ۱۲ خودرو مسیر روستای «آفان»، هفت خودرو در مسیر روستای «سیاقول»، ۶ خودرو در گردنه «جواله‌ره‌شان» محور مهاباد سردشت و پنج خودرو در گردنه «برده‌ره‌شان» مسیر مهاباد- میاندوآب را از برف و کولاک نجات دادند.

«خادمی»، ادامه داد: بارش برف که از اوایل هفته جاری در این شهرستان شروع شده بود، باعث ایجاد اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی و گردنه‌های این شهرستان شده بود و راه دسترسی به ۳۵ روستای این شهرستان را مسدود کرده‌ بود که با تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری راه تعدادی از این روستاها بازگشایی شد.

وی افزود: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهداری در روستاهای «کیتکه» (گردنه جواله‌ره‌شان)، «کله‌گاوی» ( گردنه زمزیران) و «آفان» در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه «قره‌بلاغ» (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۶۰ مامور راهداری در راهدارخانه‌های این شهرستان حضور دارند و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین نیز در اختیار این واحدها قرار دارد؛ ضمن آنکه ۱۰ دستگاه نیز به عنوان پشتیبان در راهدارخانه مرکزی نگهداری می‌شود.

وی از رانندگان خواست قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =