گمرک بیله‌سوار مغان به اداره کل ارتقا یافت

اردبیل - ایرن ا- فرماندار بیله‌سوار مغان از ارتقای گمرک این شهرستان مرزی به اداره کل خبر داد.

حسن قبادی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: بعد از تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر، این مطالبه به حق شهرستان به نتیجه رسید و گمرک بیله‌سوار که نقش موثری در تجارت بینالمللی استان ایفا می‌کند، به اداره کل تبدیل شد.

وی با اشاره به محاسن تبدیل گمرک بیله‌سوار به اداره کل گفت: با این اقدام مبادلات در گمرک افزایش یافته و موانع برطرف خواهد شد، ضمن اینکه  اشتغال تسهیل و صادرات رونق بیشتری خواهد گرفت.

او  با تاکید بر لزوم جذب نیروهای بومی در این اداره کل افزود: نباید نیروهای کارگری، اداری، خدماتی و تخصصی معمولی از استان‌ها و شهرهای دیگر  بکارگیری شوند بلکه تا حدامکان از نیروهای بومی استفاده شده و این بکارگیری از طریق برگزاری آزمون استخدامی و رقابت بین داوطلبان دارای شرایط صورت گیرد.

فرماندار بیله‌سوار  همچنین به ضرورت استقرار دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در این شهرستان مرزی اشاره کرد و اظهارداشت: طی نشستی که در ماه‌های گذشته با مسوولان وزارت خارجه برگزار شده  شرایط لازم برای استقرار دفتر نمایندگی در شهرستان فراهم شده و این امر ضروری است.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است. تنها گمرک بین‌المللی استان اردبیل در این شهرستان واقع می‌باشد. روزانه هزاران نفر از اتباع جمهوری آذربایجان از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار بین ایران و جمهوری آذربایجان تردد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =