بازسازی سینما «ایران» ارومیه به زودی تمام می‌شود

ارومیه- ایرنا- بازسازی سینما «ایران» ارومیه تا آغاز ایام‌الله دهه فجر امسال به اتمام می‌رسد و به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی «ارومیه با سینمای نو به استقبال فجر می‌رود».

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در مورد آخرین وضعیت این سینما اظهار داشت: بازسازی کف سالن نمایش، راهروها، تعویض صندلی‌ها و تعویض پرده نمایش به اتمام رسیده و یک سالن کوچک ۴۰ نفری نیز برای نمایش فیلم‌های خاص احداث و به ظرفیت سالن‌های سینما اضافه شده‌است.

علیرضا قوجاری با بیان اینکه سینما «ایران» با هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال بازسازی شده، اظهار داشت: با پایان مراحل بازسازی، فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با سراسر کشور  از ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه جاری در این محل اکران خواهد شد. 

به گزارش ایرنا در آذربایجان‌غربی ۲۳ سینمای فعال، نیمه‌فعال و غیرفعال وجود دارد که از این تعداد تنها پنج سینما فعال است که سه مورد از آنها در مرکز استان واقع شده و ۲ سینمای دیگر نیز در شهرستان‌های خوی و تکاب در حال فعالیت است.

 سینما «ایران» ارومیه در سال ۱۳۳۰ شمسی ساخته شد و از قدیمی‌ترین و پرمخاطب‌ترین سینماهای ارومیه بوده و بازسازی آن از مهرماه سال جاری آغاز شده بود.

 بر اساس این گزارش سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هم در بهمن ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =