آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات  اتومبیلرانی دریفت کشوری را داریم

اهواز - ایرنا - رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خوزستان گفت: آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات اتومبیلرانی دریفت قهرمانی کشور را داریم و سعی می‌کنیم این رقابت‌ها را در سطح کیفی بهتری نسبت به پارسال برگزار کنیم.

ابراهیم جوانمردی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خوزستان قطب اتومبیلرانی دریفت کشور است و در چند سال گذشته با نظر فدراسیون، میزبانی مرحله نهایی مسابقات کشوری این رشته که حکم انتخابی تیم ملی را دارد به خوزستان واگذار شده است.

وی با اشاره به برگزاری رقابت‌های دریفت قهرمانی کشور در یازدهم بهمن ماه امسال در اهواز گفت: اقدامات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این رقابت ها را انجام داده و تلاش می‌کنیم خوزستان نیز با ورزشکارانی مقتدر در این مسابقات شرکت کند.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خوزستان افزود: در این پیکارها بیش از ۱۵ استان و یکصد اتومبیلران حضور دارند و خوزستان با هفت ورزشکار در رقابت‌ها حاضر می‌شود که شانس بالایی برای قرار گرفتن روی سکو دارند.

وی با اشاره به اینکه اتومبیلرانی خوزستان هنوز تا رسیدن به شرایط ایده‌آل فاصله داشته و باید ضعف‌های این رشته را کاهش دهیم گفت: درسال های اخیر به ویژه در رده سنی پایه اتومبیلرانان خوبی را برای خوزستان پرورش دادیم که بارها در مسابقات کشوری افتخارآفرینی کردند. اتومبیلرانی جزو رشته های پرهزینه است لذا اتومبیلرانان استان نیازمند حمایت هرچه بیشتر هستند تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند.

جوانمردی با بیان اینکه اتومبیلرانان خوزستان در سال جاری تاکنون موفق به کسب بیش از ۵۰ نشان رنگارنگ کشوری شده‌اند افزود: خوشبختانه علاقه‌مندی به این رشته در استان رو به افزایش است و مسابقات استانی در کلاس‌های مختلف با حضور شمار زیادی از نوجوانان و جوانان مشتاق برگزار می شود که این موضوع برای ما بسیار حایز اهمیت است.

وی در خصوص توسعه این رشته در بین بانوان خوزستان گفت: اتومبیلرانی در بین بانوان خوزستان رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و امسال نیز بانوان مستعدی جذب این رشته شده‌اند و هم اکنون حدود ۱۰۰ اتومبیلران خانم در رده سنی نوجوانان تا بزرگسالان در حال فعالیت هستند.

دریفت در لغت به معنای گرد و خاک بلند کردن است اما در عالم رانندگی به سُر دادن خودرو با استفاده از ترمز دستی گفته می شود.

دریفت یک حرکت بسیار هیجان انگیز در اتومبیلرانی است.  دریفت در لغت به معنای گرد و خاک بلند کردن است اما در عالم رانندگی به سُر دادن خودرو با استفاده از ترمز دستی یا بکسواد کردن گفته می‌شود.

در بسیاری از کشور ها دریفت به صورت یک رشته اتومبیلرانی در آمده است و رانندگان علاقه مند تحت تعلیم افراد مجرب قرار می‌گیرند و در پیستهای مجهز و طراحی شده برای دریفت مسابقات دریفت انجام میگیرد ،همچنین بسیاری از مدارس اتومبیل رانی آموزش دریفت نیز دارند و در این مدارس نیز ابتدا رانندگان را از خطرات و احتمال حادثه در دریفت آگاه می‌کنند و سپس بعد از گذراندن مراحل اولیه و کسب آمادگی، تکنیکهای دریفت را به رانندگان آموزش داده و شروع به تمرین می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =