ایجاد اشتغال مولد برای ۴۰۰ مددجوی کمیته امداد ابرکوه

یزد -ایرنا - رییس کمیته امداد ابرکوه با بیان اهمیت برگزاری دوره‌های حرفه آموزی در تربیت نیروهای مورد نیاز بازارکار و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای فراگیران،گفت: با همکاری آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در دولت دوازدهم زمینه اشتغال مولد ۴۰۰ مددجوی این نهاد فراهم شد.

سیدجلال حسینی روز یکشنبه در حاشیه نشستی در محل این نهاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان ارائه خدمات آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازارکار منطقه به متقاضیان ادامه دارد.

وی ارائه آموزش های حرفه ای برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار خانواده‌های زیرپوشش این نهاد حمایتی را بسیار تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی به مددجویان منطقه پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد ابرکوه ادامه داد: با پرداخت این مبلغ وام علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۱۲۵ نفر ، ۹۰ طرح اشتغالزایی در حوزه های کشاورزی، خدماتی، دامداری، دامپروری و صنایع دستی اجرا شد.

حسینی ادامه داد: روند اشتغال برای مددجویان تحت حمایت مبتنی بر استعداد سنجی، حرفه آموزی ، پرداخت تسهیلات و نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزاست.

وی یادآور شد: امسال افراد خیر افزون بر ۳۳ میلیارد ریال به مددجویان این نهاد کمک کردند که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش دارد که در حوزه های درمان، معیشتی ، مسکن ، جهیزیه و ... هزینه شده است.

هم اکنون هزار و  ۴۰۰ خانوار مددجو و نیازمند شامل ۲ هزار و ۱۹۲ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد ابرکوه بهره‌مند هستند.

حدود ۵۰ هزار نفر در استان یزد که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، تحت حمایت و کمک های کمیته امداد استان یزد هستند   

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =