۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸
کد خبر: 83648211
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

لزوم توجه به تامین روشنائی معابر تهران در شب

۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸
کد خبر: 83648211
لزوم توجه به تامین روشنائی معابر تهران در شب

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت تامین روشنائی معابر تهران در شب واکنش نشان داد.

مجیدفراهانی روز یکشنبه در  یکصد و نود و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران در خصوص توجه به تامین روشنائی معابر پایتخت در شب واکنش نشان داد.

وی ادامه  داد: خاموشی معابر تهران، چهره شب شهرمان را به هم ریخته و شهر را برای حیات و زیست شبانه به خصوص برای پیاده ها نامناسب  کرده است.  

فراهانی افزود: متاسفانه مدتی است روشنایی معابر و خیابان های اصلی، کوچه ها، مسیرهای پیاده و حتی بزرگراههای اصلی شهر به شدت کاهش پیدا کرده است.  

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: عدم تامین روشنائی معابر شهری زمینه ساز حوادث ترافیکی، فراهم شدن بستر مناسب برای بزهکاری و بدل ساختن معابر امن شهر به فضای بی دفاع شهری و کاهش احساس امنیت شهروندان است، امری که نه فقط چهره شهر را سیاه و تاریک می کند، بلکه بر تصویر و تصور شهروندان و گردشگران از شهرمان تهران نیز اثر می گذارد.  

 رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد :بر اساس قانون سازمان برق ایران و آئین نامه نحوه تامین و تعیین هزینه روشنایی معابر و جابجائی تاسیسات آب و برق، هزینه روشنائی معابر توسط شرکت های برق منطقه ای راساً از محل عوارض مقرر بر مصرف برق تامین و برداشت می گردد.

فراهانی ادامه داد: وظیفه ای که عدم اجرای مناسب آن توسط شرکت برق تهران و خاموشی معابر شهر سبب شده تا برخی گمان کنند شهرداری تهران در انجام وظایف خود کوتاهی می کند، حال آنکه تامین روشنائی معابر و پرداخت هزینه های آن بر اساس نص صریح قانون برعهده وزارت نیرو و شرکت های برق منطقه ای است.   

وی خاطرنشان کرد:  بر این اساس درباره لزوم توجه به تامین روشنائی معابر تهران در شب به شرکت توزیع برق تهران تذکر می دهم و انتظار دارم در همکاری با شهرداری بیش از پیش به مساله تامین روشنائی معابر شهر و ارتقاء ایمنی و امنیت شهروندان عزیز از این طریق توجه کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha