۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۶
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83648168
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ویروس کرونا در لبنان تحت کنترل است
بازدید وزیر بهداشت لبنان از فرودگاه بین المللی بیروت و صدور دستور کنترل ویروس کرونا

بیروت- ایرنا- «حمد حسن» وزیر بهداشت لبنان امروز (یکشنبه) تاکید کرد: ویروس کُشنده چینی کرونا با اتخاذ تدابیر بهداشتی در مرزهای زمینی، بندرگاه ها و فرودگاه بین المللی لبنان تحت کنترل است.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان وی در بازدید از فرودگاه بین المللی رفیق حریری در جنوب بیروت گفت: تمام مسافران ورودی به این فرودگاه‌ از مبدا چین تحت مراقبت و ارزیابی بهداشتی قرار می‌گیرند و تاکنون موردی از ویروس کرونا در لبنان مشاهده نشده است.

بر پایه این گزارش، حمد حسن افزود: سه مرحله برای جلوگیری از رسیدن یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا به لبنان در نظر گرفته شده که مرحله نخست در شرق دور و چین است که تدابیر لازم برای قرنطینه ی بیمار اتخاذ شده است.

«مرحله دوم این که خط مستقیم هوایی، زمینی و دریایی میان چین و لبنان وجود ندارد، فقط از طریق کشور سوم است که آن کشور هم بیمار گرفتار به ویروس را کنترل می کند. مرحله سوم مراقبت های بهداشتی و کنترل‌هایی است که در مرز و در فرودگاه رفیق حریری از شهروندان چین و دیگر کشورها انجام می‌شود».

وزیر بهداشت لبنان گفت: مسافران پیش از ورود به لبنان به وسیله پزشک معاینه می شوند و اگر نشانه های بیماری‌های تنفسی، تب، تنگی نفس، سرفه در آنان مشاهده شد از بقیه جدا و به بیمارستان رفیق حریری برای درمان منتقل میشوند.

حمد حسن با اشاره به این که تاکنون اخباری در مورد ابتلای لبنانی های ساکن چین یا دیگر کشورهای شرق آسیا منتشر نشده است از شهروندان خواست پیگیر اخبار و اطلاعیه های وزارت بهداشت لبنان باشند.

ظرف یک هفته گذشته ۲ هزار نفر  در چین و دیگر کشورها به ویروس کرونا مبتلا  شده اند که تاکنون  ۵۷  نفر آنان فوت کرده اند و حال ۳۲۴ نفر در چین وخیم گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =