۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 1049
کد خبر: 83648160
۱ نفر

برچسب‌ها

سراب سردترین شهر کشور

تبریز - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با ۲۴ درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین شهر کشور بود.

محمد امیدفر، روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: براساس گزارش هواشناسی در این مدت «راسک» در استان سیستان و بلوچستان با ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهر کشور بود. 

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته جلفا و مراغه با ۴ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان بوده و دمای تبریز در گرمترین زمان به منفی ۳ درجه و در سردترین زمان به منفی ۱۳ درجه رسید و دمای فعلی این شهر ۱۰ درجه زیر صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سردتر شده است.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشاندهنده جوی پایدار همراه با سردی هوا تا روز چهارشنبه بوده و این پایداری جو موجب افزایش غلظت و آلاینده های جوی در شهرهای بزرگ و پرجمعیت می شود.

امیدفر، ادامه داد: از روز چهارشنبه گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو موجب ابرناکی، وزش باد گاهی نسبتا شدی و در برخی نواحی استان بارش پراکنده برف و بروز مه می شود.

وی با بیان اینکه از روز چهارشنبه افزایش نسبی دمای استان پیش بینی می شود، یادآوری کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در شهرهای سراب، مراغه، بناب و ملکان بارش پراکنده برف روی داده است.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =