۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83648138
۰ نفر

برچسب‌ها

مرمت پنج بنای تاریخی قزوین به پایان رسید

قزوین - ایرنا - مرمت و ساماندهی پنج مورد از بناهای تاریخی استان قزوین شامل سه بنا در شهرستان قزوین، یک بنا در البرز و یک بنا در تاکستان به پایان رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این بناها با اعتبارات دولتی مرمت و ساماندهی شدند و طرح های آنها در مراسم هایی به مناسبت دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار می گیرد، اظهار داشت: ایوان غربی مسجد جامع عتیق، بام و ضلع جنوبی مسجد پنجعلی، محوطه سازی دولتخانه صفوی در قزوین از جمله طرح های مرمتی بناهای تاریخی استان بودند که عملیات مرمت آنها به پایان رسید.

علیرضا خزائلی افزود: گرمابه تاریخی شریفیه و بقعه هفت صندوق تاکستان از دیگر بناهای تاریخی استان قزوین هستند که مرمت آنها به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مرمت بناهای تاریخی یک اقدام مستمر است و در جهت صیانت و حفاظت از مواریث تاریخی همواره مورد توجه بوده است.

این مسوول یادآور شد: به مناسبت گرامیداشت دهه فجر فاز دوم کف سازی محوطه دولتخانه صفوی قزوین آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در عمارت تاریخی داعی، دیدار با هنرمندان صنایع دستی، برگزاری ژوژمان (نمایش، اجرا و داوری) صنایع دستی در نگارخانه حوزه هنری و برگزاری اولین جشنواره شیرینی سنتی و باقلوای قزوین را از دیگر برنامه های این اداره کل به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نام برد.