واکسیناسیون کودکان در تالش برای پیشگیری از فلج اطفال

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش از والدین دارای فرزندان متولد ۹۵/۱/۱ تا ۹۷/۲/۱۶ خواست، با کارت واکسیناسیون کودک خود، جهت تزریق واکسن پولیو (فلج اطفال) در روستاها به خانه‌های بهداشت و در شهرها به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.

دکتر حسین نعمتی اظهار کرد: از ۱۸ سال قبل با اجرای برنامه واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال، این بیماری ریشه کن شده بود اما به دلیل وجود این بیماری در افغانستان و پاکستان و نزدیکی آن کشورها به ایران، یک نوبت تزریق واکسن برای اطمینان بیشتر از پیشگیری ضروری است.
وی ادامه داد: برنامه تکمیلی واکسیناسیون در برابر فلج اطفال، واکسن تزریقی آن است و استعمال واکسن خوراکی نیز مشکلی ندارد و بر اساس توصیه سازمان جهانی ‏بهداشت، همه کودکان باید واکسینه شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: ویروس فلج اطفال به سیستم عصبی آسیب می زند و در مدت چند ساعت موجب معلولیت غیرقابل  بازگشت می شود اما با واکسن، قابل پیشگیری است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۱۰ مرکز و خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =