کیوی‌کاران غرب گیلان روش‌های بهره‌وری محصول را فراگرفتند

آستارا - ایرنا - کارگاه آموزش بهره‌وری باغ‌های کیوی، به منظور رونق تولید این میوه، برای کیوی‌کاران شهرستان‌های غرب گیلان در تالش برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی تالش روز یکشنبه در خصوص روز کیوی اظهار کرد: این کارگاه روز گذشته در راستای اجرای نظام نوین ترویج کشاورزی و انتقال یافته های تحقیقاتی با شرکت بیش از ۷۰ نفر از کارشناسان و بهره برداران کیوی شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، صومعه سرا و فومن در روستای جوکندان دوم تالش برگزار شد.

سید علی موسوی افزود: سه تن از محققان ایستگاه تحقیقات کیوی و مرکبات، آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی خود را در زمینه آفات و بیماری ها، هرس، اصلاح باغات، تغذیه و آبیاری و روش های افزایش محصول کیوی ارائه کردند.

وی گفت: در غرب استان گیلان حدود ۶ هزار نفر کیوی کار هستند و چهار هزار و ۵۰۰ نفر آنها مربوط به تالش است و ۴۰ سردخانه با ۹۵ هزار تن ظرفیت نگهداری میوه، جزو صنایع وابسته به کیوی در این شهرستان هستند.

وی ادامه داد: تالش دارای چهار هزار هکتار انواع باغ مرکبات و کیوی است و سالانه ۹۰ تا ۱۱۰ هزار تن کیوی در این شهرستان تولید می شود و تولیدات باغ های مرکبات تالش، ۳۸ درصد محصولات کشاورزی این شهرستان را شامل می شود.

موسوی بیان کرد: ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تالش به کشت برنج و چهار هزار هکتار به سایر محصولات کشاورزی اختصاص دارد و در کل، ۳۰ هزار بهره بردار در این شهرستان به کشت و زرع مشغول هستند.

مدیر جهاد کشاورزی تالش دوره های آموزشی را در توانمندی بهره برداران و بهره وری اراضی موثر دانست و توزیع نهاده های کشاورزی، مبارزه با آفات و علف های هرز، مشاوره رایگان مهندسان، توسعه ماشین آلات کشاورزی و تخصیص تسهیلات مناسب را از خدمات جهاد کشاورزی به بهره برداران اعلام کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۲۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =